Domů » Bleskovky » RAW test serveru DXO Mark: Jak si vede Lumia 1020 mezi zrcadlovkami?

RAW test serveru DXO Mark: Jak si vede Lumia 1020 mezi zrcadlovkami?

Renomovaný server DXO Mark je vedoucím nezávislým webem, který se věnuje testování digitálních fotoaparátů a jejich optiky. Díky velmi propracované metodice vytvořil tento server standard pro laboratorní testy fotoaparátů a výsledky jeho testů můžeme brát za důvěryhodné. Kromě kompaktních fotoaparátů a zrcadlovek se rovněž věnuje testování fotoaparátů v mobilních telefonech, jeho zornému poli neunikla ani královna fotomobilů Nokia Lumia 1020 (recenze zde).

 

Abychom byli přesní, Lumia 1020 byla testována již dříve a skončila mezi mobilními telefony na pátém místě se 74 body (první byla a stále je její starší Pureview sestra Nokia 808 se 77 body). Po aktualizaci Lumia Black přidal výrobce Lumie 1020 podporu pro RAW / DNG, na DXO Mark otestovali její fotoaparát znovu prostřednictvím důkladného testování BMI CMOS senzoru a zařadili ji po bok skutečných kompaktních fotoaparátů a zrcadlovek. Jak si mezi nimi Lumia 1020 vedla?

 

Nokia Lumia 1020 zaznamenala 41 bodů a skončila 222. z 242 testovaných fotoaparátů. Tento výsledek na první pohled vypadá jako debakl, ale musíme vzít v potaz, že jejími přímými soupeři v databázi jsou například Canon 1DX se skóre 82 bodů, Nikon D610 se skóre 94 bodů a Sony A7 se skóre 90 bodů. Lumia 1020 se zařadila výkonem svého senzoru na úroveň, na níž se nachází kompaktní fotoaparáty Lumix DMC-FZ70 nebo Canon Powershot S90, což ve své třídě nejsou žádná ořezávátka.

 

Mobilní telefon Nokia Lumia 1020 nemá nahradit zrcadlovku nebo kvalitní kompakt, je ale příjemné vědět, že v případě potřeby je možné s jeho pomocí vyprodukovat kvalitní snímek, což ostatně nyní potvrzují i laboratorní testy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments