Domů » Bleskovky » Řada Galaxy S22 od Samsungu je za rohem. Jednotlivé modely už mají svá označení

Řada Galaxy S22 od Samsungu je za rohem. Jednotlivé modely už mají svá označení

Zatímco telefony z řady Samsung Galaxy S21 se sotva stihly zabydlet na pultech obchodů, v domovské Jižní Koreji se údajně už pilně pracuje na nástupcích. Alespoň to naznačují zdroje serveru SamMobile, který zveřejnil kódová označení budoucích vlajkových lodí korejského giganta.

Samsung Galaxy S22 Ultra 7
Spekulovaná podoba Samsungu Galaxy S22 Ultra (Zdroj: LetsGoDigital)

Základní model Galaxy S22 má nést označení SM-S901x, Galaxy S22+ dostal kódové označení SM-S906x a nejvybavenější model Ultra bude znám pod kódem SM-S908x. Pozorné oko už jistě odhalilo, že Samsung provedl ve svém značení jednu změnu – zatímco předchozí vlajkové modely byly od smartphonu Galaxy S5 (SM-G900x) uvedeny písmenem G, budoucí modely se budou pyšnit písmenem S.

Samsung Galaxy S22 Ultra 10
Spekulovaná podoba Samsungu Galaxy S22 Ultra (Zdroj: LetsGoDigital)

Změna má být ryze pragmatická, neboť Samsungu jednoduše došla číselná řada. Namísto toho, aby příští generaci pojmenoval SM-G10000x, rozhodl se pro volbu nového písmena, čímž má zase na příštích deset let vystaráno. O samotných telefonech toho příliš nevíme, nicméně se spekuluje o nasazení 65W nabíjení a v případě modelu Ultra o fotoaparátu s rozlišením 200 Mpx s puncem značky Olympus.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

11 komentářů

 1. Já stále doufám že i letos představí řadu Note.

  • Doufat můžeš, ale nedočkáš se. Ostatně už tento článek to naznačuje. S22 už má své modelové označení. Pro případný Note však žádné označení neexistuje. To znamená, že žádné Note nebude.

  • Jelikož řada Note vychází separátně od řady S, tak ta naděje tady pořád je. Max letos koupím Note 20 Ultra. Řada S se mi krajně hnusí a je mi jedno že stylus přidají k zařízení. Ten kulatý design je příšerný.

  • Žádnej Note už nebude, každej by to měl pochopit, teď místo toho vyjde nový Fold. Note už je zbytečnost pro pár nadšenců a to opravdu nestačí.

  • Samsung stále tuto řadu oficiálně nezrušil, určitě bude zařízení představeno s těmi ohebnými paskvily…..

  • Cleric: Tohle je přímo z oficiálního blogu Samsung:

   Jihokorejský výrobce na blogu uvádí, že „místo představení nového Galaxy Note přinese Samsung oblíbené funkce z tabletofonů na další zařízení řady Galaxy“.

 2. Mě bude hlavně zajímat úhlopříčka toho nejmenšího…snad se potvrdí fámy o zmenšení pod 6″ a nebudu muset šetřit na Flipa.

 3. Note letos pry nevyjde kvuli problemum s komponenty ale pristi rok by snad mel vyjit dalsi Note 22.

 4. Note je zbytecnost pro par nadsencu? Co to meles..to spis Fold je pro par nerdu

  • Prodeje řady Note každoročně klesají, třeba aktuální generace se prodává špatně, Samsung musel utlumit i výrobu, tak je celkem logické, že zkusí tento rok Note řadu vyřadit a věnovat úsilí skládačkám, které generují pěkné zisky a prodeje rostou.

  • Ikdyž si za to může Samsung sám, když použil nepovedený Exynos a na dvou trzích daleko lepší Snapdragon, snad se z toho poučí.
   Spousta zájemců si raději nechala předchozí Note.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).