Cena:

Řada Galaxy S20 se bude odemykat rychleji. Zařídí to nová aktualizace

Samsung Galaxy S20 Ultra

Jihokorejský výrobce Samsung představil na začátku tohoto roku modely vlajkové řady Galaxy S20. Jedná se o to nejlepší, co v tento moment Samsung nabízí a uživatelský zážitek je na velmi vysoké úrovni. Může za to rychlý, 120Hz displej, výkonný procesor i rychlé úložiště typu UFS 3.0 i nadstavba OneUI 2.0.

K odemčení můžete využít 2D sken obličeje nebo ultrazvukovou čtečku otisku prstů. Ta je sama o sobě poměrně rychlá a spolehlivá, ale animace při odemčení je zbytečně dlouhá a v porovnání s optickými čtečkami působí pomalejším dojmem. To se má nyní díky aktualizaci změnit.

Samsung Galaxy S20 Ultra
Animaci biometrického ověření ultrazvukovou čtečkou budete díky aktualizaci moci vypnout. Řada Samsung Galaxy S20 by se jí měla dočkat již brzy

Tip: Recenze Samsung Galaxy S20 Ultra: telefon bez kompromisů

Informace a screenshot z Redditu naznačují, že příchozí aktualizace dá uživatelům vlajkové řady Galaxy S20 možnost zakázat animaci při odemykání čtečkou otisku prstu. Jedná se o drobné vylepšení, které ale potěší a zpříjemní používání už tak velmi dobrého smartphonu. Zatím není jasné, zda se této možnosti dočkají i starší modely jako řada Galaxy S10 nebo Note 10, které používají naprosto stejný ultrazvukový senzor.

Samsung Galaxy S20 fingerprint
V nastavení esdvacítek by se brzy mohla objevit možnost vypnout animaci odemykání. Jedná se o drobnost, která ale potěší

Relativně pomalý proces odemykání na telefonech Samsung by měl vyřešit nový senzor od Qualcommu, který si podle dosavadních zpráv odehraje premiéru v řadě Galaxy Note 20 koncem letošního léta. Do té doby bude pro majitele zařízení od Samsungu jediným řešením softwarová aktualizace, která se v zahraničí již dostává k prvním uživatelům.

Autor článku
David Skopal
Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.