Cena:

Galaxy Note 20 odemknete „na první dobrou“. Dostane výrazně větší čtečku otisků prstů

Samsung Galaxy Note 20 3

Qualcomm na konci loňského roku nepředstavil pouze vlajkový čipset Snapdragon 865, ale i novou generaci své ultrazvukové poddisplejové čtečky otisků prstů 3D Sonic Max, která obsáhne výrazně větší plochu. Čtečky od Qualcommu využívá ve svých vlajkových modelech Samsung, u řady Galaxy S20 však sáhl po starší generaci. Podle informátora Rosse Younga by změna mohla přijít s blížícími se smartphony řady Galaxy Note 20.

EXCLUSIVE Galaxy Note 20 Rumors Q&A: Ross Young Interview Part II

Nová čtečka od Qualcommu má fyzické rozměry 20 × 30 mm a je schopná zaznamenat dva prsty najednou. Čtečka má být zároveň i bezpečnější, pravděpodobnost omylu je prý srovnatelná s technologií Face ID od Apple.

Samsung Galaxy Note 20 3
Takhle si podobu Samsungu Galaxy Note 20 představuje Ben Gesking

120Hz displej pouze u Note 20+

Ross Young také objasňuje, proč Samsung použije u Galaxy Note 20+ obnovovací frekvenci displeje 120 Hz, zatímco u menšího Note 20 pouze 60 Hz. Souvisí to s technologií LPTO u Note 20+, která je energeticky o 5 – 15 procent úspornější, avšak každý pixel vyžaduje zvláštní tranzistor; z tohoto důvodu není možné vyrábět LPTO displeje s vysokou jemností.

qualcomm sensor

Podle analytika se můžeme u řady Galaxy Note 20 těšit na 16 GB RAM a akumulátory s kapacitou mezi 4 – 5 tisíc mAh. Premiéra Galaxy Note 20 by měla proběhnout společně s ohebným smartphonem Galaxy Fold 2 někdy v srpnu letošního roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.