Domů » Bleskovky » Galaxy Note 20 odemknete „na první dobrou“. Dostane výrazně větší čtečku otisků prstů

Galaxy Note 20 odemknete „na první dobrou“. Dostane výrazně větší čtečku otisků prstů

Qualcomm na konci loňského roku nepředstavil pouze vlajkový čipset Snapdragon 865, ale i novou generaci své ultrazvukové poddisplejové čtečky otisků prstů 3D Sonic Max, která obsáhne výrazně větší plochu. Čtečky od Qualcommu využívá ve svých vlajkových modelech Samsung, u řady Galaxy S20 však sáhl po starší generaci. Podle informátora Rosse Younga by změna mohla přijít s blížícími se smartphony řady Galaxy Note 20.

EXCLUSIVE Galaxy Note 20 Rumors Q&A: Ross Young Interview Part II

Nová čtečka od Qualcommu má fyzické rozměry 20 × 30 mm a je schopná zaznamenat dva prsty najednou. Čtečka má být zároveň i bezpečnější, pravděpodobnost omylu je prý srovnatelná s technologií Face ID od Apple.

Samsung Galaxy Note 20 3
Takhle si podobu Samsungu Galaxy Note 20 představuje Ben Gesking

120Hz displej pouze u Note 20+

Ross Young také objasňuje, proč Samsung použije u Galaxy Note 20+ obnovovací frekvenci displeje 120 Hz, zatímco u menšího Note 20 pouze 60 Hz. Souvisí to s technologií LPTO u Note 20+, která je energeticky o 5 – 15 procent úspornější, avšak každý pixel vyžaduje zvláštní tranzistor; z tohoto důvodu není možné vyrábět LPTO displeje s vysokou jemností.

qualcomm sensor

Podle analytika se můžeme u řady Galaxy Note 20 těšit na 16 GB RAM a akumulátory s kapacitou mezi 4 – 5 tisíc mAh. Premiéra Galaxy Note 20 by měla proběhnout společně s ohebným smartphonem Galaxy Fold 2 někdy v srpnu letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.