K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » QuickOffice končí, nahradí jej vlastní aplikace od Google

QuickOffice končí, nahradí jej vlastní aplikace od Google

Google koupil společnost, stojící za vývojem kancelářského balíku QuickOffice, v roce 2012. S její pomocí vytvořil vlastní kancelářské aplikace, v květnu představil Dokumenty a Tabulky Google; na konferenci I/O přidal poslední díl do skládačky, aplikaci Prezentace Google.

 

Tyto tři aplikace jsou za balík QuickOffice plnohodnotnou náhradou, proto Google na svém blogu oznámil, že v brzké době dojde k jeho odstranění a to jak z PlayStore, tak i z AppStore pro iOS. Nebude možné jej znovu nainstalovat, v budoucnu se také nedočká žádných aktulizací. Stávající uživatelé jej nicméně používat i nadále bez omezení.

   

Aplikace Dokumenty, Tabulky a Prezentace Google umí nativně pracovat se soubory Microsoft Office/Open Office včetně jejich editace bez nutnosti převádění na Google Docs. Stáhnout si je můžete zdarma z následujících odkazů jak pro Android, tak pro iOS. Aplikace Prezentace Google pro iOS má být vydána v blízké budoucnosti.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store 
Dokumenty Google

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store 
Tabulky Google

Odkaz na Google Play 
Prezentace Google

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Kutulin (neregistrovaný)

  Pane bože, ta prezentace má 28 mb!! To není normální! Kam si ty megabajty máme ukládat, když průměrný telefon má 4 GB paměti a z toho 3 gb sežere Android? Asi do prdele…

 2. Vojta (neregistrovaný)

  Nevím úplně, jestli při přechodu z Quickoffice na Google Docs.. atd ubrali některý funkce, ale mě to dává smysl alespoň v přehlednosti (potřebuju editovat dokument, stáhnu/najdu Google Docs..), sjednocení s webem, zlehčením aplikací (Drive nebude muset obsahovat editory) a jednoduššími aktualizacemi, když se vyskytne nějaká chyba u jedný konkrétní aplikace :)

 3. Nery070 (neregistrovaný)

  Jak mám na Nexus7 odinstalovat Quickoffice? Teď už mi tam bude zbytečně zabírat místo.

  • skejpa (neregistrovaný)

   Asi počkej na update… Podle mě v další aktualizaci systému odeberou quickoffice a najdeš tam tohle … :-)

 4. YAMATO (neregistrovaný)

  Asi jsem blbej, ale Office soubory mi to neotevře.

 5. danis (neregistrovaný)

  nevím, kde na to přišli, ale zatím Tabulky xls (xlsx) soubor neotevřou a Dokumenty otevřou docx (doc neotevřou) a kompletně rozhodí formátování.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *