Domů » Bleskovky » Co všechno se nachází v balení chytrých hodinek Qualcomm Toq? Podívejte se na video

Co všechno se nachází v balení chytrých hodinek Qualcomm Toq? Podívejte se na video

Aktualizováno 6. prosince, 10:00

Redaktoři serveru AndroidCentral.com už mají hodinky Toq k dispozici na testování. Pokud vás zajímá, co všechno najdete v prodejním balení a jak hodinky ve skutečnosti vlastně vypadají, podívejte se na přiložené video.

Qualcomm Toq unboxing

Aktualizováno 4. prosince, 10:00

Qualcomm měl dle prvních informací své hodinky Toq pustit do prodeje již 2. prosince, což potvrdily i informace uvedené v původním článku. Ten, kdo si hodinky předobjednal, by je měl obdržet v následujících dnech. Další objednávky bude výrobce expedovat během jednoho až dvou týdnů, jelikož se mu hned na začátku připravené kusy podařilo vyprodat.

Ceny se od předprodejního období nikterak nezměnily, to znamená, že prozatím za černou variantu zaplatíte 349 dolarů. Bílá verze bude dostupná s mírným zpožděním.

Původní článek: Qualcomm začal přijímat předobjednávky na chytré hodinky Toq

Americký výrobce Qualcomm nás před nedávnem mile potěšil, když představil své chytré hodinky s označením Toq, čímž se zařadil k výrobcům jako Sony nebo Samsung, které již nějaký ten pátek své chytré hodinky prodávají. Ten, koho hodinky od Qualcommu zaujaly, může výrobci od dnešního dne zasílat předobjednávky s cenovkou prozatím stanovenou na 349 dolarů (zhruba 7 tisíc korun). Oproti konkurenci by ale měly Toq hodinky disponovat kvalitním Mirasol displejem a lepší výdrží na jedno nabití. Samozřejmostí je plná kompatabilita se smartphony, které pracují na operačním systému Android 4.0.3 a vyšší.

 
Chytré hodinky Qualcomm Toq v prodeji již od 2. prosince

Již zmiňovaný displej se může chlubit úhlopříčkou 1,5palce s velkou úsporností, a to hlavně díky kombinaci klasických LED a E-ink panelů. Na hodinkách proto nenajdete ani tlačítko pro vypnutí, jelikož se předpokládá, že výdrž baterie bude opravdu na velmi vysoké úrovni, a když už bude nutné akumulátor dobít, je k dispozici jednoduché bezdrátové nabíjení.

 

Podobně jako všechny ostatní chytré hodinky, budou i Qualcomm Toq spravovat z vašeho smartphonu SMS zprávy, hovory, upomínky a další notifikace, v balení kromě hodinek najdete i Bluetooth headset.

 

Hardware i software hodinek je určitě zajímavou záležitostí, a je jasné, že konkurenční chytré hodinky strčí Toq hravě do kapsy. Co však většina zájemců nebude schopna zkousnout, je cena, která je vskutku vysoká (i když v případě Galaxy Gear tomu není jinak).

Michael Krahulec

5 komentářů

  1. Fore (neregistrovaný)

    Ne, mám Gear :)

  2. fsh (neregistrovaný)

    počkáme si až příští rok trochu spadnou ceny díky konkurenci. Každopádně jeden z mých horkých kandidátů … ;)

  3. Na jakém OS to vlastně běží?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).