Domů » Bleskovky » Qualcomm Snapdragon 215: duální fotoaparát a mobilní platby pro nejlevnější telefony

Qualcomm Snapdragon 215: duální fotoaparát a mobilní platby pro nejlevnější telefony

Qualcomm včera představil nový čipset Snapdragon 215, který se bude objevovat v těch nejlevnějších smartphonech s cenou pod 100 dolarů (necelé 3 tisíce s daní). Oproti předchozímu Snapdragonu 212 přináší několik znatelných vylepšení, byť stále zůstává u 28nm výrobního procesu.

Snapdragon 215: větší rychlost, širokoúhlé displeje a duální kamery

Snapdragon 215 si polepšil zejména u procesorové jednotky, 32bitová jádra Cortex-A7 byla nahrazena čtveřicí 64bitových jader Cortex-A53, což se pozitivně odrazí na výkonu, který má být navýšen o 50 procent. Navýšen bude i grafický výkon, a to díky dosazení čipu Adreno 308. Čipset také dostal nový ISP, takže si telefony postavené na Snapdragonu budou moci mít duální fotoaparáty s rozlišením až 8 Mpx. Podporovány jsou nově i ultraširokoúhlé displeje s poměrem stran 19:9.

snapdragon

Zlepšení neunikla ani bezdrátová konektivita, přítomné jsou technologie Wi-Fi 5 (802.11ac) a Bluetooth 4.2, LTE zůstává pouze v Cat. 5, maximální rychlost stahování je tak omezena na 150 Mbps. Podporovány jsou i mobilní platby skrze NFC. Jediná oblast, ve které si nový čip pohoršil, je nabíjení; podporovaným maximem je pouze 10 Wattů v rámci technologie Quick Charge 1.0.

První smartphony s čipsetem Qualcomm Snapdragon 215 dorazí na trh v druhé polovině letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments