Domů » Bleskovky » Qualcomm odhalil nové procesory Snapdragon 212, 412 a 616: Revoluci nečekejte

Qualcomm odhalil nové procesory Snapdragon 212, 412 a 616: Revoluci nečekejte

Qualcomm rozšířil své portfolio o tři nové procesory, jež svými označeními navazují na trojici stávajících čipů určených do dostupných zařízení. Jmenovitě se jedná o Snapdragon 212, 412 a 616. Pokud očekáváte nějaké větší změny, pak vás zklameme – oproti svým předchůdcům totiž novinky nabídnou pouze vyšší takty. Nejvýkonnější z trojice, osmijádrový Snapdragon 616, nabídne u slabší poloviny jader frekvenci 1,2 GHz oproti dosavadnímu 1 GHz. Stran toho se od modelu Snapdragon 615 prakticky neliší.


Kompletní specifikace nových procesorů

Situace je obdobná i ve zbylých případech – Snapdragon 412 běží na taktu 1,4 GHz a Snapdragon 212 tiká na frekvenci 1,3 GHz. V obou případech je hodnota o 0,2 GHz vyšší, než v případě dosavadních modelů. Výrobce neprozradil, kdy budou novinky uvedeny na trh, očekáváme však, že ke konci roku budou nasazovány do prvních zařízení. Větších změn se tudíž dočkáme až s příchodem špičkového procesoru Snapdragon 820, jenž by měl nahradit kontroverzní Snapdragon 810. Na informace o něm si však budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

2 komentářů

  1. Ani revoluci v podobě, že aspoň hezky zahřeje?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).