Domů » Bleskovky » Qualcomm láká na Snapdragon 820: Umožní číst otisky prstů skrze obrazovku

Qualcomm láká na Snapdragon 820: Umožní číst otisky prstů skrze obrazovku

Ačkoliv zařízení s procesorem Snapdragon 810 teprve vstupují na trh, Qualcomm se na veletrhu MWC rozpovídal o chystaném Snapdragonu 820. 64bitový čip bude vyroben tzv. FinFET procesem, který používá například Samsung při výrobě svých nových 14nm Exynosů. Přinese také několik nových technologií jako například Sense ID, jež umožní číst otisky prstů přímo prostřednictvím digitizéru obrazovky.

Qualcomm také uveřejnil nové video zachycující v praxi technologii zvanou Zeroth. Jde o samovzdělávací platformu, jež teoreticky může vyústit až v jakousi jakousi formu umělé inteligence, která bude přítomna v zařízení a bude pomáhat uživateli. Mezi její funkce patří například překládání cizojazyčných nápisů v reálném čase či určováni velikosti objektů, jež zaměříte fotoaparátem. Qualcomm zatím neuveřejnil více detailů a zatím tak se musíme opírat především o domněnky, v budoucnu o Zeroth ale s nejvyšší pravděpodobností ještě uslyšíme.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

3 komentářů

  1. to snad ani nechci, aby mi někdo skenoval duhovky nebo otisky prstů.. doufám, že tyhle technologie půjde ještě nějaký čas ignorovat.

  2. Konverz (neregistrovaný)

    Take doufam…lidi se do toho postupne navezou sami, nikoho nebude trba nutit:) Uz dnes mame stale aktivni urcvani polohy, sber informaci a dohled kvuli vnucovani reklamy, a tak…

  3. bojite sa?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).