Qualcomm láká na Snapdragon 820: Umožní číst otisky prstů skrze obrazovku

Ačkoliv zařízení s procesorem Snapdragon 810 teprve vstupují na trh, Qualcomm se na veletrhu MWC rozpovídal o chystaném Snapdragonu 820. 64bitový čip bude vyroben tzv. FinFET procesem, který používá například Samsung při výrobě svých nových 14nm Exynosů. Přinese také několik nových technologií jako například Sense ID, jež umožní číst otisky prstů přímo prostřednictvím digitizéru obrazovky.

Qualcomm také uveřejnil nové video zachycující v praxi technologii zvanou Zeroth. Jde o samovzdělávací platformu, jež teoreticky může vyústit až v jakousi jakousi formu umělé inteligence, která bude přítomna v zařízení a bude pomáhat uživateli. Mezi její funkce patří například překládání cizojazyčných nápisů v reálném čase či určováni velikosti objektů, jež zaměříte fotoaparátem. Qualcomm zatím neuveřejnil více detailů a zatím tak se musíme opírat především o domněnky, v budoucnu o Zeroth ale s nejvyšší pravděpodobností ještě uslyšíme.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

3 komentáře

  1. mimonaut (neregistrovaný)

    to snad ani nechci, aby mi někdo skenoval duhovky nebo otisky prstů.. doufám, že tyhle technologie půjde ještě nějaký čas ignorovat.

  2. Konverz (neregistrovaný)

    Take doufam…lidi se do toho postupne navezou sami, nikoho nebude trba nutit:) Uz dnes mame stale aktivni urcvani polohy, sber informaci a dohled kvuli vnucovani reklamy, a tak…

  3. _iNTERFACE (neregistrovaný)

    bojite sa?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *