Domů » Bleskovky » Qualcomm brzy odhalí vlajkový čipset Snapdragon 865. Bude rychlejší a úspornější

Qualcomm brzy odhalí vlajkový čipset Snapdragon 865. Bude rychlejší a úspornější

Společnost Qualcomm ani letos nezapomene uspořádat tradiční konferenci Tech Summit, která se uskuteční 3. – 5. prosince na havajském ostrově Maui. Největším lákadlem bude bezesporu představení výkonného čipsetu Snapdragon 865.

qualcomm tech summit 2019 snapdragon 865

Vyšší výkon, nižší spotřeba

O samotném čipsetu toho zatím příliš mnoho nevíme. Očekáváme však, že bude založený na 7nm výrobním procesu od Samsungu. Qualcomm tak v tomto ohledu rozváže spolupráci s tchajwanskou společnosti TSMC, která se podílela například na vývoji Snapdragonu 855. Do hry se tak vrací jihokorejský gigant, s nímž Qualcomm naposledy spolupracoval na čipsetech Snapdragon 820 či 835.

Nepřehlédnete: Qualcomm Snapdragon 865: hraní jako na počítači a záznam 8K videa

Rozdíl ve zmíněných výrobních procesech spočívá primárně v nižší spotřebě. Díky výrobní technologii od Samsungu může dojít k úspoře energie o 15 – 20 %.

Nový čipset se pravděpodobně bude vyrábět ve dvou variantách. První bude určená pro trhy s pokrytím sítí LTE, zatímco ta druhá nabídne podporu 5G prostřednictvím modemu Snapdragon X55.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments