Domů » Bleskovky » Qualcomm brzy odhalí vlajkový čipset Snapdragon 865. Bude rychlejší a úspornější

Qualcomm brzy odhalí vlajkový čipset Snapdragon 865. Bude rychlejší a úspornější

Společnost Qualcomm ani letos nezapomene uspořádat tradiční konferenci Tech Summit, která se uskuteční 3. – 5. prosince na havajském ostrově Maui. Největším lákadlem bude bezesporu představení výkonného čipsetu Snapdragon 865.

qualcomm tech summit 2019 snapdragon 865

Vyšší výkon, nižší spotřeba

O samotném čipsetu toho zatím příliš mnoho nevíme. Očekáváme však, že bude založený na 7nm výrobním procesu od Samsungu. Qualcomm tak v tomto ohledu rozváže spolupráci s tchajwanskou společnosti TSMC, která se podílela například na vývoji Snapdragonu 855. Do hry se tak vrací jihokorejský gigant, s nímž Qualcomm naposledy spolupracoval na čipsetech Snapdragon 820 či 835.


Rozdíl ve zmíněných výrobních procesech spočívá primárně v nižší spotřebě. Díky výrobní technologii od Samsungu může dojít k úspoře energie o 15 – 20 %.

Nový čipset se pravděpodobně bude vyrábět ve dvou variantách. První bude určená pro trhy s pokrytím sítí LTE, zatímco ta druhá nabídne podporu 5G prostřednictvím modemu Snapdragon X55.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jméno *
Anonym
Jméno *

Výkonem a dalšími parametry dožene A12?

Martin123
Uživatel
Martin123

Ten byl dohnán už dávno tak jako 13 ;) ale chápu ty to ještě nevíš.

Jméno *
Anonym
Jméno *

Například? Aktuálně nic výkonnějšího než A13 není.

Martin123
Uživatel
Martin123

Není? A podle čeho ty soudíš?

Jméno *
Anonym
Jméno *

Ty jsi napsal, že A13 byla překonána. Já se zeptal na příklad a ty odpovídáš otázkou. Úžasné.

Martin123
Uživatel
Martin123

Stačí se podívat S855+ třeba?

Jméno *
Anonym
Jméno *

Ne, ten určitě A13 nepřekonal. LOL. Každopádně je dobrý, že tohle čipy zvládají s šestijádrem oproti ostatním osmijádrům.

Martin123
Uživatel
Martin123

Nepřekonal a v čem prosimtě už mi odpovíš nebo se budeš tomu vyhýbat.

Martin123
Uživatel
Martin123

A ty jsi zase napsal že A12 ještě není překonána a já se ptám podle čeho soudíš.

Jméno *
Anonym
Jméno *

Jestli řešíš čísla v benchmarku nebo podobném nesmyslu, tak se rovnou nemáme o čem bavit, nicméně zkus například renderovat 4K video o délce třeba 2, 5, 10, 15 minut na SD855+ a A12. To jen pro příklad. Vymyslet se jich dá určitě více. A13 je ve výpočetních úlohách daleko, daleko před ostatními.

Martin123
Uživatel
Martin123

Já neřeším nějaké tututu nebo nějaký nesmysl, a render 4k Videa je super ale kde máš důkaz že Snap je na tom hůř než A12 nebo A13? Co sem viděl tak je to na stejno.

Jméno *
Anonym
Jméno *

Ne, není. Testy máš možnost provést sám. A12 a A13 jsou fantastické procesory. Ale tam kde to Apple dohání svými procesory si to kur*ví zase jinde. Tak jako ostatní výrobci. Já sám frčím na Samsung S10 a na běžné používání mi to stačí, nicméně kdybych chtěl TOP výkon, jdu jinam. Máme k dispozici desítky modelů různých značek kvůli vývoji aplikací, takže to mám na čem testovat v reálném provozu.

Martin123
Uživatel
Martin123

[odkaz] tohle mluví jasně že 4K renderování je na iPhone pomalé než např. OnePlus 7 Pro.

Jméno *
Anonym
Jméno *

Samozřejmě. Defaultně navržený KineMaster pro Android bude rychlejší i na 845. Na iOS je KineMaster pomalý. Bohužel s tím neudělá nic ani A20, když máš špatně navržený SW. To je snad každá druhá aplikace. Pokud ale použiju defaultní render v iMovie, máš výsledky hned jinde. Ještě štěstí, že běžně člověk využívá nějakých 40% výkonu.

Martin123
Uživatel
Martin123

No jo ale zase iMovie není na androidu a pokud je tak zas nebude na úrovni jako u Applu když je to jejich appka, btw ale to není chyba té aplikace.

Jméno *
Anonym
Jméno *

Hele, když máš špatně napsaný SW, tak bude pomalé všude. Pokud využijeme SW defaultně navržený pro daný systém, tak získáš relevantnější výsledky. Já vycházím jen ze své praxe a divám se na věc reálně bez “lásky” k jakékoliv značce nebo produktu a netvořím si realitu podle toho jakou ji chci mít.

Martin123
Uživatel
Martin123

Počkej jak si přišel na to že je to špatně napsané sw jen u Applu? To moc nechápu, prostě bych si přiznal že doba kdy A série měla výkon větší než Snap je dávno pryč a nyní je to vyrovnané a někde i lepší u konkurence.

Jméno *
Anonym
Jméno *

Protože původně byla napsána pro android a do iOS se převedla až později. Na iOS je citelně pomalejší i samotné prostředí, což s procesorem nemá nic společného. Jak jsem psal, tak se tohle děje u velkého množství aplikací a funguje to tak i obráceně. Každopádně já používám na své S10 právě SD855 a funguje krásně.

PetrCBR
Uživatel
PetrCBR

Tak v takovych vecech staci vzit a porovnat ty nejlepsi z obou ‚svetu‘ pri stejnem (nebo podobnem) nastaveni.