Domů » Bleskovky » Živá voda pro Wear OS? Qualcomm chystá hodinkový čip Snapdragon Wear 3300

Živá voda pro Wear OS? Qualcomm chystá hodinkový čip Snapdragon Wear 3300

Hodinková platforma Wear OS měla být odpovědí Google na Apple Watch, ovšem zatímco hodinky z Cupertina jsou nejpopulárnější zařízení ve své kategorii, hodinky s Wear OS aby člověk pohledal. Výrobci zařízení namísto Wear OS používají vlastní platformy, a tak Google do svého systému nepřidává prakticky žádné nové funkce. Možná ale brzy dojde k jejímu pokropení živou vodou.

Snapdragon Wear 3300 nabídne výrazně vyšší efektivitu

Jak zjistila komunita XDA-Developers, Qualcomm připravuje nový hodinkový čipset, který má přinést výrazně vyšší výkon než aktuálně používaný Snapdragon Wear 3100. Ten byl představen loni, avšak oproti Snapdragonu Wear 2100 (založeném na prehistorickém Snapdragonu 400) přinesl pouze minoritní vylepšení.

snapdragon

Chystaný Snapdragon Wear 3300 má mít údajně základ v mobilním čipsetu Snapdragon 429, těšit se tak můžeme na výrazně efektivnější čip vyrobený 12nm procesem (Snapdragon 3100 je vyroben 28nm metodou) s výkonnějšími procesorovými jádry Cortex-A53 (oproti Cortex-A7). Hodinky s připravovaným Snapdragonem Wear 3300 by tak měly nabídnout výrazně vyšší výdrž na jedno nabití.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na