Domů » Bleskovky » Qool: Mobilní aplikace, která vám nabídne přehled kulturních akcí

Qool: Mobilní aplikace, která vám nabídne přehled kulturních akcí

Pokud se rádi bavíte, občas vyrazíte za kulturou a netrávíte svůj volný čas jen sledováním televize, rozhodně byste neměli minout zajímavou českou aplikaci QOOL Mini, kterou provozuje stejnojmenný server Qool.cz. Jaké je mít v kapse přehled pražských kin, klubů, divadel, galerii, sportovišť a mnoha dalších institucí včetně aktuálního programu? Celkem užitečné.

Představte si, že vám „vybouchne“ večerní program – koncert už je vyprodaný, v oblíbeném klubu je dnes uzavřená společnost… Proces hledání náhradní zábavy „narychlo“ v mobilním prohlížeči je značně frustrující záležitost i na rychlých zařízeních a 3G připojení. Kdo to kdy zkoušel, jistě mi dá za pravdu. Aplikace tento problém snadno řeší a může vás rychle inspirovat.

  

Po spuštění a krátkém stažení dat (několik sekund) lze přepínat mezi dvěma obrazovkami. Jde o „Aktuality“ (přehled doporučených akcí) a „Filmové premiéry“. U každé z akcí lze zobrazit podrobné informace se standartními funkcemi (navigace, mapa, sdílení, kalendář…).

V  nastavení lze vybrat zdroje aktualit (qool.cz a nyx.cz), po instalaci je zaškrtnutý server Qool.cz. Aktivací dalšího zdroje (diskusní server) se přehled aktualit výrazně rozroste o akce převážně nekomerčního rázu nebo okrajovějších žánrů.

  

Minout byste neměli ani obligátní ikonku lupy. Po kliknutí se totiž aplikace přepne do speciálního Live režimu, který vyžaduje trvalé připojení k internetu a nabízí katalog a instantní („tak jak píšete“) vyhledávání. Lze zde nastavit výchozí polohu, filtrovat akce podle vzdálenosti, zakázat obrázky a několik dalších drobností. Databáze míst je v případě Prahy poměrně rozsáhlá, v ostatních městech je ale nabídka zatím hodně omezená a na podpoře dalších míst by autoři rozhodně měli zapracovat.

Při dosavadním používání jsem nenarazil na žádný větší problém. Je pravdou, že v Live režimu má aplikace pomalejší odezvu a ne zcela konzistentní ovládání, ale obecně lze říci, že je vše přehledné a snadno ovladatelné. Chyběly mi pokročilejší funkce na filtrování obsahu (kterého je zde opravdu nečekané množství) a také bych uvítal možnost hodnocení akcí a ideálně i nákupu vstupenek. Spektrum aktualit je velmi široké a je poměrně zábavné objevovat, co se děje  v okolí, třeba během nudné cesty tramvají. Qool Mini je zdarma k dispozici pro Android a iOS a potěší i optimalizované rozhraní nejen pro smartphony, ale také pro tablety.

Odkaz na App Store Odkaz na Google Play

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

5 komentářů

  1. Takže chápu dobře, že pokud nejste pražák tak je ta aplikace k ničemu?

    • Pardon, odpoěď je v separátním komentáři – zprvu jsem nepochopil, jak se to ovládá… :)

  2. Mikuláš (neregistrovaný)

    To určitě není. Jednak tam jsou aktuality z nyxu, což zahrnuje celou ČR a pak lze procházet katalog míst (třeba hrady, zámky, muzea atd.) Ještě bude nějakou dobu trvat, než bude možné sbírat data ze všech oblastí, ale pracuje se na tom. Data z appky najdete také na http:// qool.cz

    • Díval jsem se na velká města na Moravě a na pár měst i v Čechách a při porovnání s výsledky Prahy je to docela k smíchu. Další aplikace, co využije jen těch pár lidí v jednom městě.

    • Souhlasím s Vámi – naším cílem je zapojit i další města, avšak to není otázka dnů, či týdnů. Mnohdy to také závisí na ochotě samotných pořadatelů akcí a jejich schopnosti komunikovat. Nicméně věříme, že se dopracujeme do stavu kdy i vy budete spokojen :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).