TOPlist

Qool: Mobilní aplikace, která vám nabídne přehled kulturních akcí

Pokud se rádi bavíte, občas vyrazíte za kulturou a netrávíte svůj volný čas jen sledováním televize, rozhodně byste neměli minout zajímavou českou aplikaci QOOL Mini, kterou provozuje stejnojmenný server Qool.cz. Jaké je mít v kapse přehled pražských kin, klubů, divadel, galerii, sportovišť a mnoha dalších institucí včetně aktuálního programu? Celkem užitečné.

Představte si, že vám „vybouchne“ večerní program – koncert už je vyprodaný, v oblíbeném klubu je dnes uzavřená společnost… Proces hledání náhradní zábavy „narychlo“ v mobilním prohlížeči je značně frustrující záležitost i na rychlých zařízeních a 3G připojení. Kdo to kdy zkoušel, jistě mi dá za pravdu. Aplikace tento problém snadno řeší a může vás rychle inspirovat.

  

Po spuštění a krátkém stažení dat (několik sekund) lze přepínat mezi dvěma obrazovkami. Jde o „Aktuality“ (přehled doporučených akcí) a „Filmové premiéry“. U každé z akcí lze zobrazit podrobné informace se standartními funkcemi (navigace, mapa, sdílení, kalendář…).

V  nastavení lze vybrat zdroje aktualit (qool.cz a nyx.cz), po instalaci je zaškrtnutý server Qool.cz. Aktivací dalšího zdroje (diskusní server) se přehled aktualit výrazně rozroste o akce převážně nekomerčního rázu nebo okrajovějších žánrů.

  

Minout byste neměli ani obligátní ikonku lupy. Po kliknutí se totiž aplikace přepne do speciálního Live režimu, který vyžaduje trvalé připojení k internetu a nabízí katalog a instantní („tak jak píšete“) vyhledávání. Lze zde nastavit výchozí polohu, filtrovat akce podle vzdálenosti, zakázat obrázky a několik dalších drobností. Databáze míst je v případě Prahy poměrně rozsáhlá, v ostatních městech je ale nabídka zatím hodně omezená a na podpoře dalších míst by autoři rozhodně měli zapracovat.

Při dosavadním používání jsem nenarazil na žádný větší problém. Je pravdou, že v Live režimu má aplikace pomalejší odezvu a ne zcela konzistentní ovládání, ale obecně lze říci, že je vše přehledné a snadno ovladatelné. Chyběly mi pokročilejší funkce na filtrování obsahu (kterého je zde opravdu nečekané množství) a také bych uvítal možnost hodnocení akcí a ideálně i nákupu vstupenek. Spektrum aktualit je velmi široké a je poměrně zábavné objevovat, co se děje  v okolí, třeba během nudné cesty tramvají. Qool Mini je zdarma k dispozici pro Android a iOS a potěší i optimalizované rozhraní nejen pro smartphony, ale také pro tablety.

Odkaz na App Store Odkaz na Google Play

Autor článku Michal Javůrek
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku