TOPlist

Psychedelická hra Happy Game od českého studia Amanita Design si našla cestu na mobily

happy game
  • Adventura vychází pro iOS i Android už dnes
  • V Amanitě vzniká hned několik titulů včetně „kartonového“ Phonopolis

Nevšední hororová adventura Happy Game od českého studia Amanita Design se po počítačích a konzoli Nintendo Switch podívá také na mobilní telefony. Přípravu verze pro iOS a Android brněnští tvůrci potvrdili už před nějakou dobou, avšak teprve nyní jsme se dozvěděli konkrétní datum vydání, které připadá na dnešní den, tedy 2. února.

Amanita své hříčky uzpůsobuje mobilním telefonům pravidelně. Audiovizuálně podmanivá dobrodružství jako Botanicula a Machinarium v kapsách hráčů už prakticky zlidověla, v App Store či Google Play však seženete i novější počiny z produkce úspěšného tuzemského studia, např. karetní Pilgrims či potemnělý Creaks.

V Amanita Design v současnosti vzniká několik nových projektů. Jediným oficiálně oznámeným je ambiciózní dystopická hra Phonopolis, která láka na okouzlující virtuální svět poskládaný z kartonových kulis.

Happy Game
Cena: CZK 49.99
‎Happy Game :)
Cena: 49,00 Kč
Autor článku Marek Bartík
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku