Domů » Bleskovky » První zásilky iPhone 6 míří do USA: Jeden Boeing 747 jich přepraví téměř 200 000

První zásilky iPhone 6 míří do USA: Jeden Boeing 747 jich přepraví téměř 200 000

Předobjednávky na nové iPhony jsou již v plném proudu a Applu se díky obrovskému zájmu opět podařilo překonat rekord. Jednotlivé kusy je ale potřeba dopravit z Číny (nejen) do Spojených států. Jeden z pilotů,  který letěl se zásilkou 195 000 kusů iPhonů z Číny na Aljašku, se pochlubil několika snímky z přepravy.

 

Celková hmotnost nákladu vměstnaného do obřího Boeingu 747 činí přes 110 tun, což je skoro maximální možné zatížení onoho letadla. To nicméně úspěšně přistálo v Anchorage aby se následně vydalo do Chicaga, kde bude zboží 19. září předáno nedočkavým zákazníkům.

  
vlevo: Boeing 777 se chystá dopravit nové iPhony do USA; vpravo: Boeing 747 naložený iPhony až po okraj

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

14 komentářů

 1. iphonetofuck (neregistrovaný)

  Prosím mohla by mi redakce zdělit čísla letů a časy kdy poletí?budu sledovat live na radaru(proboha snad nespadne)

 2. lerion (neregistrovaný)

  Důležitá zpráva. O to více, když na fotkách je prostě nějaký náklad… Pilot veze z Číny záchodová prkénka a z amíků si utahuje… A i Smartmanie mu to žere i s iNavijákem :D

  PS: Tady je alespoň vidět, proč má Nokia takové problémy se zásobováním – některé Nokie jsou težší a tedy se jich vejde do letadla méně :D

  • username (neregistrovaný)

   Píše někdo kdo se schovává za anonymní nick, vid mcezo!

  • Idea (neregistrovaný)

   Ten Mceza je hroznej troll a srab. Proč se schováváš za jinej nick? Jsi tady tak hrdě hlásal jak už sem nikdy přispívat nebudeš a místo toho tady píšeš nesmysly.

   Tohle je prostě klasická bleskovka, nic víc, nic míň. Kdyby to vezlo Nokie, tak tu je sotva příspěvek, protože ty nikoho nezajímaj a když už, nejsou to takový trollové jak ty MCEZO.

   Udělej nám tu laskavost, dostůj svých slov a už konečně vypadni.

 3. tias (neregistrovaný)

  Ta potupa… do USA míří iPhone z Číny.

 4. Jmeno (neregistrovaný)

  Orgastické krece ve frontach pred Appstory dosahuji vrcholu :D

 5. Mohlo by letět přes Ukrajinu, aby si hoši trošku procvičili střelbu z raketového systému BUK. MUHEHE

  • ffffffffffffuuuuuuuuuu (neregistrovaný)

   Ty jsi očividně zameškal hodinu zeměpisu na škole a nebo nevíš jaký tvar má naše planeta. I kdyby letěli z Číny do Evropy (třeba Francie), nad Ukrajinou by neletěli. Ani před tím incidentem, ani potom.

  • lerion (neregistrovaný)

   Ty jsi očividně zameškal tu část duševního vývoje, kdy člověk začíná chápat humor…

   Cleric: Když už USA nezískaly dostatečnou podporu pro útok na Rusko při sestřelení nějakých malajsijců, u iPhonů by se jim to mohlo povést :D

  • lerion (neregistrovaný): To asi ano, pravděpodobně bude pojistné na metr krychlový mnohem vyšší než u pasažérů, to už by pojišťovnu moc bolelo:)

 6. Phil.cz (neregistrovaný)

  Tak jaké to letadlo vlastně poletí? Nakládají to do Boeing 777 a nakonec s tím jako letí Boeing 747? Jde o chybu v textu, a nebo je u něj jen jeden špatný obrázek?

  • lerion (neregistrovaný)

   Však říkám – záchodová prkénka…

  • To je jednoduché, vezmeš 100tun iPhonů, dáš je to 777 a to pro lepší dolet strčíš co 747.

 7. Já už pro jistotu taky stojim frontu… Plusko ve 128gb verzi musí být moje!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).