Domů » Bleskovky » První smartphone prémiové řady Android Silver vyrobí LG. Půjde o upravený model G3?

První smartphone prémiové řady Android Silver vyrobí LG. Půjde o upravený model G3?

O víkendu jsem vás informovali, že modelová řada Nexus pravděpodobně skončí a nahradí ji nová edice s označením Android Silver. Evleaks před několika okamžiky přišli s upřesněním, že vůbec první smartphone řady Android Silver má vyrobit společnost LG. Hnacím motorem se má stát octa-core procesor Qualcomm Snapdragon 810 (MSM8994), který disponuje čtyřmi jádry Cortex-A57 a čtyřmi Cortex-A53 (technologie big.LITTLE). Doplnit by jej měl procesor Adreno 430 pracujícím na frekvenci 500 MHz. Další informace o tomto čipu najdete na webu PDAdb.net.

Zřejmě půjde o přímého nástupce Nexusu 6, avšak nově pod křídly řady Android Silver. Mohlo by se rovněž jednat o mírně upravený model LG G3, který bude představen 27. května v Londýně. Ve výčtu hardwarových parametrů bychom tak mohli nalézt i QHD displej (1440 x 2560 px) nebo tlačítka umístěná na zadní straně. To jsou ale zatím pouze spekulace a uvidíme později, zda se prognózy od kolegů z Evleaks vyplní.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

12 komentářů

 1. Tak som zvedavý, čo sa z tej rady vyvinie a či do toho pôjde aj Samsung.

 2. Netuším, kde jste vzali informaci o tom procesoru. MSM8994 nabízí big.LITTLE architekturu s Cortex A53 a A57 – Je to Snapdragon 810 s osmi jádry. Krait 64 bude až v dalších procesorech.

  • knizmi (neregistrovaný)

   > Qualcomm MSM8994, který disponuje čtyřmi jádry Krait 64 s frekvencí 2,5 GHz

   Tohle mě taky zarazilo. Pokud vím, tak QC ještě 64bitové Kraity vůbec nepředstavil, natož aby z nich postavil SoC a začal ho dodávat odběratelům.

   Mohl by autor uvést zdroj, ze kterého tohle má? Předpokládám, že si to nevymyslel. I když…

  • Tak evidentně už někdo upravil článek, bohužel opět tam zůstala chyba v podobě typu jader. Nebude se jednat o Krait. Chtělo by to nějakou reakci.

  • Článek upravil kolega, já jsem nebyl u PC, proto jsem se ke komentářům nemohl hned vyjádřit. Jdu se na to podívat a případně ještě upravit. Co se týče zdroje informací k procesoru, vycházel jsem z tohoto článku [odkaz]

  • Nicméně faktem (i přes citovaný článek, který vycházel spíše z předpokladů?), že Qualcomm skutečně nemá vlastní jádra a jen licencuje u ARM Holding Cortexy. Upozorňoval jsem na to už u článku, který se těmto SoC věnoval i zde na webu.

   Jak jsem psal, musíme přetrpět období „Qualcomm“ a vyhlížet, že se snad v budoucnu nebude nadále jednat jen o brandovače a bude mít vlastní vývoj, Kraity jsou jednoznačně špička.

 3. Martin P. (neregistrovaný)

  Proč myslím, že projekt Silver nebude mít sílu navázat na úspěch řady Nexus?

  Ono takové Sony Experie, Samsun Galaxy S4, HTC One atd… v Google Play edici moc díru do světa neudělaly.

  • knizmi (neregistrovaný)

   No, on Nexus taky díru do světa neudělal a kupovali si ho v podstatě jen čtenáři webů zaměřených na Android. Proto se z diskuzí může zdát, že jich je všude plno.

   GPE se prodává snad jen v USA a to skrze Google Play a nikoli přes operátory (přes ně nešel ani Nexus), takže u toho se taky nedaly čekat nějaké výrazné prodeje.

   Silver by tohle měl právě změnit – distrubouvat si to budou moct sami výrobci, kteří to mohou prodávat i přes operátory a Google jen zaručuje, že to bude nějakou dobu aktualizované a nebude na tom moc bloatwaru.

   Cit. androidpolice:

   These phones, probably high-end devices, would either be selected by Google or made especially for Android Silver. They would run stock or nearly stock Android with minimal software additions and get prompt Android updates, and Google would promote the Silver phones at carrier stores and retailers with its own marketing money.

   [odkaz]

  • Martin P. (neregistrovaný)

   To Knizmi: No jo jsem nějak pesimista.

   Vycházím třeba z toho, že u oprerátorů byl takový Galaxy Nexus vyprodaný za to SII nebo SIII mini ještě ležel skladem.

   Google play se prodávali v USA protože i některé nebyly skutečně určeny pro EU. Tedy nejenom, že nebyly tady, ale oni nebyly k dostání na GPlay v Německu.

   Pokud se bude jednat o high-end přístroje bude poptávka ještě menší. Discopanáčci rozhodně nebudou z čistého Androidu odvaření. A zase vývojáři a geekové, kteří byly fandové Nexuse nebudou danšený z top modelů .

 4. Řada Nexus rozhodně neurazila. Ba naopak. Dobrý hardware ve spojení s čistým androidem byla skvělá kombinace.

 5. pdd (neregistrovaný)

  vyborne!:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).