Domů » Články » První preview Windows 10 pro telefony je venku: Pouze pro pár posledních Lumií

První preview Windows 10 pro telefony je venku: Pouze pro pár posledních Lumií

Dnes vyšlo první preview systému Windows 10 pro mobilní telefony. Nepodporuje zdaleka všechna zařízení, neobsahuje zdaleka všechny funkce, ale první dobrodruzi mají možnost si systém vyzkoušet na vlastní kůži.

Microsoft před několika okamžiky vypustil očekávané první preview systému Windows 10 pro mobilní telefony a zároveň s ním zveřejnil slíbené video, v němž viceprezident Microsoftu pro operační systémy Joe Belfiore předvádí novinky, kterých se příští verze mobilních dlaždic dočká. Pojďme se na něj tedy podívat.

Prakticky všechny novinky jsme měli možnost spatřit na lednové tiskové konferenci Microsoftu, proto pro nás nejsou až tak velkým překvapením. Nyní však zaregistrovaní Insideři dostávají možnost vyzkoušet si nové funkce na vlastní kůži a to dokonce v naší mateřštině. K tomu je však zapotřebí vlastnit jeden z následujících telefonů:

 • Lumia 630
 • Lumia 635
 • Lumia 638
 • Lumia 636
 • Lumia 730
 • Lumia 830

Microsoft tento výběr vysvětluje tím, že aktualizaci na Windows 10 dostane většina telefonů Lumia, ale nejprve je zapotřebí začít s malou podmnožinou zařízení s cílem izolovat problémy operačního systému od hardwaru a platformu stabilizovat. Vlajkové lodě nejsou v seznamu zahrnuty, jelikož v Microsoftu připravují funkci s názvem „Partition Stitching“, která umožní systému dynamicky měnit velikost diskového oddílu pro instalační procesy. Před vypuštěním této funkce je ale zapotřebí nakonfigurovat jednotlivá zařízení ve spolupráci s operátory, kvůli této inovaci si tak budou muset některá zařízení na aktualizaci počkat.

  

Jelikož se jedná o první náhled, nejsou do něj implementovány zdaleka všechny funkce, které jsme měli možnost vidět v dřívějších videích a obrázcích. Microsoft na svém blogu vyjmenovává následující novinky:

 • možnost umístit obrázek pod dlaždice na domovské obrazovce
 • více rychlých přepínačů v centru akcí
 • interaktivní notifikace, na které lze okamžitě odpovídat
 • možnost diktovat text kdekoliv je možné něco napsat
 • nový správce fotografií

Jedná se tedy o funkce, které ukázal Joe Belfiore na přiloženém videu, na nové Office, Outlook, Kalendář si budeme muset počkat do následujících sestavení. V některých odhledech je dokonce preview omezenější než současná ostrá verze systému, například Cortana funguje pouze v angličtině, protože probíhá její přerod v univerzální aplikaci a její funkce budou stejné jako u verze ve stolních Windows 10 Technical Preview. Také například chybí podpora VPN, filtrování spamů nebo možnost používat v telefonu dvě SIM karty.

  
Nová nabídka nastavení s přehlednými kategoriemi   

Microsoft rovněž zveřejnil seznam chyb v tomto preview, některé lze řešit, jiné prozatím nikoliv. Jejich kompletní seznam je zveřejněn na oficiálním blogu Microsoftu, vypíchneme snad jen ty neřešitelné – ne vždy se podaří napoprvé přiložit fotografie do emailu, Quiet Hours přišly o automatické vypínání zvuků při běžící události v kalendáři, přehrávání videa je trhané v případě, že posloucháte zvuk přes Bluetooth sluchátka, občas nejde nastavit obrázek na zamykací obrazovku nebo spustit hudbu z playlistu. Ostatní problémy lze řešit znovunastavením (například ztrátu alarmů, seznamu Wi-Fi sítí nebo stavu prosurfovaných dat).

   
Nové nastavení domovské obrazovky / průzkumník souborů / fotky  

Instalace preview systému Windows 10 je pouze na vlastní nebezpečí a doporučujeme si před ní projít tyto webové stránky (v češtině). Ani Microsoft, ani SMARTmania.cz nedoporučuje instalaci na primární zařízení, preview je určeno především pro ty, co si chtějí vyzkoušet nový software a zasílat zpětnou vazbu pro jeho budoucí zlepšování. Microsoft nevylučuje, že v některých krajních situacích může dokonce dojít ke „zcihlovatění“ telefonu.

   
Microsoft čeká na zpětnou vazbu Insiderů 

Pokud vás ani předchozí řádky neodradily a chcete si preview pouze vyzkoušet a pak se vrátit zpátky do předchozího stavu (případně vám některá z chyb znemožní užívat plnohodnotně váš telefon), připravil Microsoft aplikaci Windows Phone Recovery Tool pro systém Windows, která obnoví systém na verzi 8.1 v továrním nastavení.

   

Instalace technického preview probíhá skrze mobilní aplikaci Windows Insider, nejprve je ale nutné být v tomto programu zaregistrován. Opět ale upozorňujeme, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku neručí za případné škody, které mohou na vašem zařízení vzniknout. Kompletní návod jak postupovat při aktualizaci naleznete na těchto stránkách. O své poznatky z testování se můžete podělit v našem diskuzním fóru

Odkaz na WP katalog 
Aplikace Windows Insider

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

78 komentářů

 1. meni se to v android. to bude u wepeckaru revu :-D

  • chmeldas (neregistrovaný)

   No a? Jsem wepeckar už od uvedení WP7 a na 10 se těším. Po těch letech už to chce změnu.

  • femx (neregistrovaný)

   No s tim rozdilem, ze jako Android vypada maximalne tak ranna preview verze novych WP. U Androidu toto bohuzel trva i pro veskere RTM.

 2. L1020 is out….

 3. eLzyx (neregistrovaný)

  Děsí mě tahle věta … „Microsoft tento výběr vysvětluje tím, že aktualizaci na Windows 10 dostane většina telefonů Lumia, ale …“

  A co HTC, Samsung, Alcatel, Prestigio a další?

  • To je probléím daných výrobců.. Lumie patří pod Microsoft, takže update vydá.. jestli ho vydají i ostatní výrobci už neovlivní.. takže to pochopitelně neslibují..

  • m.i.m.o (neregistrovaný)

   To predsa nezáleží od Microsoftu.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Je to stejne jako s Androidem. MS vyda aktualizace pro sve vlastni zarizeni. Nema jak donutit jine vyrobce, aby udelali totez.

   Nejlepsi na tom ale je, jak tady WP fanboys plivali na Google, kvuli chybe v Androidu 4.3, kdyz ale prakticky to same udela MS, je to pro ne naprosto v poradku.

  • A co MS udělal? Google nevydal opravu vůbec a řekl, ať si to pořeší výrobci.. tady MS vydá W10, dá ji k dispozici výrobcům a ti se na to vyserou..

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Royce: Google samozrejme opravu vydal. Ve verzi 4.4 tato chyba jiz neni, byla opravena. Google ji dal k dispozici vyrobcum, a ti ji bud vydaji nebo nevydaji. Je to pro tebe moc sklozite, nebo uz to ted chapes?

  • kraken (neregistrovaný)

   ROYCE pravdepodobne narážal nie na 4.4 ale na 5ku. či?

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Kraken: nerozumim o cem pises. Tady mluvime o chybe v Androidu 4.3, ktera byla opravena ve verzi 4.4 a samozrejme verze 5 ji take neobsahuje. Co to meni na vyznamu sdeleni? Verzi 5 maji samozrejme vyrobci take k dispozici.

  • DP je ostupny pre všetkých, ez ohladu na vyrobcu

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Lolz: no a? Vis co znamena ta zkratka? Vis, o cem se tady bavime my?

  • MR. Arakin – lenže tu, vo verzii 4.3 Google nechal napospas niečo cez 900 miliónov zariadení, kde prosto povedal, že nevidá opravu, a výrobci pre tieto zariadenia žiadnu aktualizáciu na 4.4 alebo vyššie nechystajú vôbec. Tu je ten rozdiel. Ms vydal W10 pre WPhone, teda pre VŠETKY zariadenia s týmto systémom kde výrobci nemusia riešiť nič, stačilo iba sprístupniť. Lenže tu sa na to nevys*ral stvoriteľ a správca systému ako google v prípade 4.3 ale samotný výrobcovia. Chápeš rozdiel? Ps. Lolz myslel asi toto: možno to, že ľudia ktorý pochopily význam výrazu smartfon a sami sú smart, si tú akutalizáciu do svojho telefónu dokážu stiahnuť sami.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Kendal: Takze jeste jednou – Google vydal opravu pro vsechna zarizeni. To, ze se na to nekteri vyrobci vykaslali neni problme Googlu, je to presne ta sam situace.

  • lerion (neregistrovaný)

   Kdyby napsali „vsechny Lumie“, tak by lhali. Napriklad Lumia 800 nebo 900 to nedostane.

  • chce si to uvědomit že je to preview ;) ve finální verzi to bude dostupné pro všechny, jinak „Lerion“ napsali pro všechny lumie s WP8-8.1 ;) jinak MS vychází vstříc tím že když výrobce update nevypustí nabídne DfP program, kde updaty získáš na každé zařízení … a pořád si myslím, že toto preview je použitelnější a obsahuje méně chyb než celý android..

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Tady zase nekdo necte, o cem sa bavime – tak sup hosi, na zacatek vlakna, at nevypadate jako trubci.

  • Rampl (neregistrovaný)

   WP má Prewiev for developers. Tedy win10 budou dostupná nakonec pro všechny WP8+. Byť třeba bude vyžadováno vyplnění jednoho formuláře a stažení jedné aplikace (což je stále oproti ROOT a nové ROM u Androidu pohodička a zvládne to každý, kdo bude mít zájem).

 4. Papple (neregistrovaný)

  Insider si pravděpodobně budou moci časem nainstalovat všichni. Jak to bude s finální verzí asi opravdu záleží na výrobci telefonu (stejně jako u androidu).

 5. Novinky jsou příjemné, samotný systém je odporný. Je brzo hodnotit, ale jestli to bude takto vypadat, tak to nevím nevím. Každopádně galerie a hudební přehrávač po letech konečně vypadají hodně nadějně. Jsem zvědav, jak to MS dotáhne.

 6. kraken (neregistrovaný)

  Aj to už niekto nainštaloval? Nejaké prvé pocity, skúsenosti je sa na čo tešiť? Viem že je to len testovacia verzia ale aj tak som zvedavý.

 7. Johny (neregistrovaný)

  [odkaz] ?WTF

 8. robot.honza (neregistrovaný)

  No graficky kočkopes, plno nových obrazovek v nastavení, končících starým vzhledem. Některé věci přestali fungovat, napřiklad sledování polohy, počítání spotřebovaných dat. Ale základní funkce jedou. Pár nastavení se povypínalo, jako datové služby, ale ty šly zapnout naštěstí. Hlavní obrazovka super. Roztažení pomohlo, ale někdy obrázek zmizí pod notifikační částí a ta je zpátky černá. Přechod na hlavní stránku se někdy seká a narozdíl od screenů z netu se nedá ještě nazvat skupina ikon textem. Jen přes ext. aplikaci… Seznam aplikací s událostmi dobrý. Notifikace super. Rychlé volby, jelikož mi chybí asi tlačítko Cortany na profily, tak mám 4,3,4, což působí neuceleně. Celkově – těším se na reálný build, ale jako posun trochu OK…

 9. Ten system, aspon v tejto verzii je uz na pohlad strasny. Ziadnu jednotnost tam nevidim, je tam xy farieb, fontov, tlacidiel …

  [odkaz]

  • famakate (neregistrovaný)

   u mna dobre

  • Moze byt, asi to bude individualne, ale mne osobne pride, ze je v tom systeme odrazu velky bordel.

  • Domovská obrazovka se nechá přizpůsobit, takže by mohla vypadat střídmě jako doposud. Tohle se mi taky nelíbí.

   Čeho se ale bojím, jsou ta bílá pozadí v nabídkách, když se rozsvítí bílé pozadí po černém, musí to být pěkná rána do očí, hlavně když je šero nebo dokonce tma…

  • copak rána to nebude, ale taky bych byl pro jednotnější barvu, kdo má bílou at je bíla kdo nemá at je černá, né mix, ale je to preview, takže bych se tim určitě nijak nezaobíral…nicméně už vidím ty ohlasy že je tapeta na pozadí hnus atd :D mě se to líbí a je mi celkově jedno jestli bude tapeta v dlaždicích nebo pod nima ;)

  • Mne vadia tlacidla. Videl som standardne tlacidla v kruzkoch, potom dalsie hranate, potom nejake velke sede s malym fontom (napriklad Browse) a dasie male bez kruzkov. Uplny maglajz.

  • famakate (neregistrovaný)

   @PETROHRAD: mam cierne pozadie ale napriklad maily, FB, skype maju biele pozadie.

   cize toto neni ziadna novinka a rozhodne to neni rana. aspon moje oci s tym nemaju problem

  • Johny (neregistrovaný)

   FAMAKATE: taky mi přijde, že se tu vyjmenovávaj věci, co jsou i u předchozí verze WP :-/ Ať je to nejednotnost pozadí (pokud nastavím bílá, jsou někde černá a naopak – tohle je reziduum už od WP7), nebo nejednotnost tlačítek – osobně bych se přikláněl k vypuštění orámování piktogramu v kroužku, protože na některých displejích už je ten piktogram díky tomu tak malej, že je to sotva čitelný.

   Spíš jsem zvědav jak budou nastavena menu a jak se do nich bude přistupovat, tam vidím největší nebezpečí schizofrenie.

  • Já vím, že ve WP jsou některé aplikace bílé naopak, třeba ten mail apod. Ale teď mi to připadá, že je toho víc, třeba v tom nastavení, otevřu nabídku – černá. Otevřu podnabídku – černá. Otevřu poslední podnabídku – bílá. Proč? Možná tím chtějí dát najevo, že ta bílá podnabídka už je opravdu poslední…

  • Nabídka v nastavení je velmi chaotická a obsahuje částěčně prvky z původního nastavení. Toto bude ještě hodně nedodělané. Sázel bych na to, že ve finále bude nastavení na bílém podkladu, tak jak vypadá v těch nových nabídkách.

  • borix (neregistrovaný)

   Kde je u WP8.1 býlé pozadí při tmavém tématu? V mailu to jde nastavit (já mám černé) a nic jiného mě nenapadá.

  • borix (neregistrovaný)

   Sry, stačí číst pořádně. Jen FB a skype nepoužívám a nemám je ani nainstalované a i když jde třeba o aplikace MS, tak jsou to holt externí aplikace.

  • Johny (neregistrovaný)

   Jako vydžim ledacos v gramatice… ale bÝlé pozadí? O_O Zkus to ale obráceně, nastav si bílé pozadí a uvidíš, že černé se ti tam bude vnucovat všude. Tak jako tak, nechápu, proč dovoluje MS si vybrat bílé pozadí, když defaultně je nastavený černý vizuál a všechno pracuje v tomhle kontrastu, takže výrobci sami to pro černé pozadí všechno dělaj a nesetkal jsem se snad s externí aplikací, kde by s tim po všech pádech počítali (a měnilo se to podle uživatele) pokud využívají Metro vzhled – i když možná se takové vyjímky najdou. Celé mi to přijde takové nedomyšlené.

  • borix (neregistrovaný)

   Sám na to zírám, gramatika jak od retarda. Mám OLED, takže raději používám černé pozadí a s bílým nemám moc zkušeností.

  • lerion (neregistrovaný)

   Johny: Rozlisuj system a aplikace. V systemu je vzdy vsude zvoleny motiv (jak pozadi, tak popredi). V aplikacich uz zalezi na vyvojari, zda tam nastavi neco „natvrdo“ nebo bude respektovat systemove nastaveni.

   U tohodle preview se to ale moc nerespektuje.

  • Johny (neregistrovaný)

   Lerion: přečti si to ještě jednou a pak rozdávej rozumy.

  • Johny (neregistrovaný)

   Lerion: mimochodem pro tvůj klid jsem ověřil i ten „system“. Nevím kde pro tebe system končí a netestoval jsem všechno, jen jsem to zběžně prolít (tolik za muj čas zas nestojíš) a při bÝlém prostředí zůstává černé rozhodně ve fotoaparátu, obrázcích a přehrávači. Určitě se ještě něco najde, ale jak řikam, nezkoumal sem to do detailu.

  • lerion (neregistrovaný)

   „fotoaparátu, obrázcích a přehrávači“

   Chceš tím tedy říct ne v systému, ale v samostatných aplikacích?

  • Johny (neregistrovaný)

   Hele jak myslíš. Tvoje názory jsou proste idiotským a ja se tu nehodlám dohadovat, jestli považuješ např. „Pruzkumnika“ ve windows za aplikaci nebo součást systému stejně jako se s tebou nehodlám dohadovat jestli je součásti systému „kontakty“ nebo výchozí fotoaparát, prohlížeč obrazku nebo přehrávač zvuku. To je stejna demence zas jak s multitaskingem. Bud bereš za windows phone to co k němu v základu jako komplet patři – a tedy i to, na co si lze stěžovat ve smyslu: WP ma naprosto otřesnou galerii. Nebo to stripneš na samotnej kernel, knihovny a tam asi moc bílého pozadí nezobrzis. Takže sorry, akorát ze sebe zas děláš debila svejma výmluvama a na faktu ze ve windows phone není konzistence pozadí už od wp7 to nemění zhola nic. Slovíčkař si jak chceš.

 10. A co Microsoft Lumia 535 to je komplet jejich telefon,ten má tolik vad že se ani nedočká:-)))

  • famakate (neregistrovaný)

   tak schvalne. kolko ma tych vad?

  • Kup ho a uvidíš:-)))

  • famakate (neregistrovaný)

   odporucil som ho kolegovi. ten displej nereauguje uplne najlepsie ale da sa s tym v pohode fungovat.

   ziadne ine nedostatky sme nepozorovali.

   oproti svojmu predoslemu huawei android telefonu je stastny ako blcha

  • v rodině jí máme a není v ní jediný problém i dotyk je v pořádku ;)

  • borix (neregistrovaný)

   jiproko: Zase chytrák, kterej někde četl žvásty nějakýho uplakánka, co? V některých diskusích je L535 téměř nepoužitelnej telefon (podle obsahu stěžovatelů je většinou dost poznat, že nemaj ani zkušenosti s WP natož s L535) – mno, v reálu ten telefon funguje bez problémů (teda aspoň ty 3 kusy, co maj lidi kolem mě).

  • Měl jsem v ruce čtyři,stejný problém,revize 3.0.0.0 je chybná,máte jí všichni,tak nevěřím že váš to nedělá,jen se nechcete chlubyt že to nebyl best kauf:-)))

  • Auto má sice tři kola, ale i přesto pořád jezdí. Zajímavý přístup.

  • Aktuálně L535 DS mám a dávám ji pryč. Na WP jedu plus mínus od prvního vydání, takže vím o co gou. Revize 3.0.0.0 je opravdu špatná a kdo ji má, tak to buď přizná nebo nepřizná, ale špatně reagující dotyk tam je a není to rozhodně v pořádku. Tohle je prostě fakt.

  • icf (neregistrovaný)

   Jiroko, některé to prý nedělají jine tam neaky glitch mít mohou, ale vysla aktualizaci a vyjde jeste jedna na opravu dotyku některých modelů.

  • borix (neregistrovaný)

   Sorry, ale jediný co jsem spozoroval jako výrazný rozdíl oproti L730 DS (porovnání dotyku) je to, že roletka rychlého náhledu vyjede rovnou nahoru, když jí zkouším zvedat postupně a to jsem zjistil jen díky videu, který někdo prezentoval na jedný z minulých diskusí. Posun v pohodě, zvětšování fotek v pohodě, psaní v pohodě… Jinak, nekryju svůj špatnej kauf, já stále používám starou L820.

 11. Jsem zvedav, zda rozhodne-li se nekdo po uvedeni ofiko W10 zustat u posledni verze WP8.1, bude moci telefon i nadale plnohodnotne pouzivat. Zvazuji, ze bych na W10 presel az s novym telefonem a na 925 to doklepal s posledni verzi 8.1 (za predpokladu, ze bude bez problemu fungovat samozrejme).

 12. Han Solo (neregistrovaný)

  budes moct doklepat aj na W8.1 ale pravdepodobne sa nedostanes na store, alebo ti nebudu fungovat aplikacie pre W10.

  • Pokud nepujdou nove app pro W10, nebudu to mit MS za zle, ale nesel-li by Store, povazival bych to prave za to znemozneni plnohodnotneho pouzivani. Ovsem zrovna k tomuto nevidim jediny duvod. Kazdopadne kdo vi, zda bude MS nutit k prechodu na W10 nebo se vyjadri v tom smyslu, ze chcete-li se starymi telefony zustat na WP, klidne zustante.

 13. lerion (neregistrovaný)

  Pridat nove funkce? Jasne, budeme jen radi.

  Vylepsit stavajici veci? Proc ne.

  Totalne znicit UI, ktere WP odlisovalo od vsech ostatnich, udelat kazdou aplikaci v jinem designu, pridat designove prvky, ktere myslence Modern UI zcela odporuji? Jestli takhle bude vypadat finalni verze, dalsi muj telefon bude BlackBerry Passport.

  • Vzhledem k tomu jak jsou tam všude jiné prvky (přepínače) apod. předpokládám, že tím, že je to velmi EARLY build na což upozorňovali všude, tak to ve finále bude vypadat úplně jinak. Ale hamburger přepínač u univerzálních aplikací asi zůstane, pokud je ve feedback app někdo nepřesvědčí.

  • místo swipnutí hamburger menu v horní části.. tím to zabijí :(

  • Mceza: Toto si BlackBerry komunita nezaslouží :D

  • Hamburger ma vo WP veľmi zlé ohlasy. Pochybujem že to tak nechaju alebo minimálne neprerobia na niečo praktickejšie.

  • lerion (neregistrovaný)

   Hambirger nema dobre ohlasy ani jinde a presto se pouziva vice a vice.

  • borix (neregistrovaný)

   Doufám, že pokud budou testeři dostatečně kritizovat, tak to změní. Taky mi to nějak není po chuti.

  • Johny (neregistrovaný)

   METRO není funkční ve složitějších aplikacích s rozsáhlou strukturou nabídek. Pokud to chce MS nějak řešít, „hamburger“ menu je jedno z nejlepších řešení (zdaleka ne ideální). Ale možná přijde na něco nového pro rozsáhlé větvené nabídky. Tak jako tak, musí vzniknout nový ovládací prvek, který do teď v Metru nebyl, protože je třeba ho zpřístupnit multiplatformním aplikacím jako jsou právě Office nebo jako můžou být Adobe CS. Dnes to tenhle system neumí. To je třeba změnit. Pokud nechcete hamburgermenu, říkejte nějakou alternativu.

  • Alternatívu? Tá už dávno existuje, volá sa Windows 8.1. Znamená to že metro funguje aj s „rozsáhlou strukturou nabídek“

  • Johny (neregistrovaný)

   L0LZ: Nesmysl. Naopak Windows 8.1 Metro je jasnej příklad toho, jak omezené jsou jeho možnosti. Za všechno mluví například e-mailový klient, nastavení… Stejně tak na hranice narazily Office, které až do teď neměly Metro design – proč? protože není možné takovou spoustu nabídek a dialogových oken zapojit aktivně do tehdejšího vzhledu Metra. Metro ty okna a nabídky nemá ani nadefinované, takže jak by to bylo asi tak možné? V tomhle Metro naprosto selhává, protože je optimalizované pro dotyk a tudíž bylo navrženo jako značně neefektivní oproti dřívějším desktopovým rozhraním co do počtu informací které se ti vejdou do zobrazení. Nevím jestli ještě rozumíš tomu co ti říkám. Ale prostě v Metru verze Windows 8.1 se ti nevejde celé menu z Microsoft Word se všema podnabídkama, nastaveníma, oknama a formátováním textu NIKAM. Na to tam není navržený vzhled ani prostor.

  • lerion (neregistrovaný)

   Modern UI pro mobilní telefony ale žádné rozsáhlé nabídky nepotřebuje. Pokud máš mobilní aplikaci, která potřebuje rozsáhlé nabídky a větvená menu, máš špatně navrhnuté GUI. Všechny tyto věci lze vyřešit lépe a efektivněji než větveným menu, které bylo vytvořeno pro účely ovládání myší na stolním počítači…

   Modern IU je navržené tak, aby se stejně ovládalo klávesnicí, dotykem nebo myší. To samozřejmě přináší potřebu kompromisů.

   Neříkám, že je Modern UI dokonalé, ale zatím se nikdo jiný ani zdaleka nepřiblížil ke kvalitnímu univerzálnímu prostředí. Google to neumí, Apple to neumí, občas se najde nějaká linuxová distribuce, ale tam je to značně nepropracované.

  • Johny (neregistrovaný)

   „To ze mají office, adobe cs a všechny dalsi komplexni programy komplikované nabídky je problem GUI“ xD asi ani nevíš co to slovo znamená (opět, jako si nevěděl co je hamburger menu :D ) jinak bys takovej blábol nemoh z ty svý pusy vypustit :D di si hrát někam s modelama a nepouštěj se do diskuzi kterým nerozumíš ;)

  • lerion (neregistrovaný)

   Škoda, že máš problémy s chápáním psaného textu…

  • Johny (neregistrovaný)

   Spíš si to nepochopil ty, jako vždy ;-) Kontext, že? ;-)

 14. mirko (neregistrovaný)

  Rád by som si skusil WP 10 na druhom telefone je mozne nejako potom vratiť WP 8.1 alebo už nie ?

  THx

  • neber to ted jako ze chci byt na tebe zlej.

   ale pokud si nedokazes zjistit tak primitivni vec (treba docela dobra stranka na vyhledavani veci je google.com), neradil bych ti zkouset zadne developer verze a pockat na official update.

  • mirko (neregistrovaný)

   Taktiež ta nechem uraziť ale ak si nechcel pomoct nemal si odpovedať…

   S androidom mám dlhorocne skusenosti , pred tyzdnom sa mi dostal do ruk telefon s WP a nepouzivam ho takze som sa chcel na 10 len pozrieť a neskor to vratiť.

   Zbezne som pozrel ako na to nic som nenasiel a podrobnejsie som nehladal. Veril som ze sa najde niekto kto nemá potrebu len hejtovať ale snad aj poradi… Thats all, no offense

  • ja ti pomohl. zkusim jeste jednou: google.com.

   nebo taky (uplne zbezne), smartmania.cz, kliknu na „WIndows Phone“, hnedka na prvni strance jsou treba dva clanky, ktere by me nakoply:

   [odkaz]

   [odkaz]

   nezlob se, ale pokud takto elementarni veci nezvladas, opravdu se do developer verzi nepoustej.

 15. Mand (neregistrovaný)

  Tak dal som to do mojej L830 ale prve co som si vsimol ze mi to jemne trha ked nieco robim nieje to plynule ako pred tym aj fotky v albume neskutocne pomali vykresluje. Ale tak beriem to s rezervou je to predsa vyvojarska verzia inak celkom musim pochvalit vyzera to zatial dobre.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).