První pohled na Orange SPV C600: konečně, ale bez Wi-Fi

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

spv c600Internetovému serveru coolsmartphone se podařilo získat  ke krátkému seznámení předprodukční vzorek nového smartphonu Orange SPV C600. První zkušenosti s tímto zařízením jsou vesměs kladné, zklamu ale uživatele těšící se na využívání Wi-Fi hotspotů-Orange si vybral jako základ variantu přístroj bez Wi-Fi modulu. Přitom výrobce HTC nabízí už i modely disponující tímto bezdrátovým rozhraním, takže je to jen škoda.

Bude se jednat o první smartphone na trhu s Windows Mobile 5, jelikož Samsung SGH-i300, který se dostane na trh dříve, bude nakonec běžet pod Windows Mobile 2003SE. Systém fungoval bez problému, navíc mu sekundoval perfektní QVGA displej. Problémy byly pouze se staršími aplikacemi, které se nezobrazovaly přes celou obrazovku, nýbrž v okně s původním rozlišením 176x220px. Menu telefonu zobrazuje ikony pouze v maticovém uspořádání, přepnutí do seznamu nebylo aspoň v daném vzorku možné.

Fotoaparát je reálně použitelný, kvalit nových smartphonů Nokia ale nedosahuje. Telefon podporuje rovněž EDGE a Bluetooth, paměť rozšíříte pomocí miniSD karet. Výdrž baterie je rovněž na výborné úrovni, při běžném využívání by měla vydržet až 5 dnů. Obejít se bohužel musíme bez tlačítek pro ovládání hudby, což je určitě škoda. Je otázkou, kdy se telefon dostane do reálného prodeje. Majitelé modelu SPV C550 zřejmě nebudou mít důvod k upgradu, jelikož nový model nenabízí kromě systému a EDGE příliš novinek. Oproti C500 je již rozdíl znatelnější, zejména díky velkému displejí.

Celý článek doplněný živými fotografiemi naleznete zde

Autor článku Aleš Lalík
Aleš Lalík

Kapitoly článku