TOPlist

První neoficiální informace o PocketPC ORSiO

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

ORSiONa serveru MSmobilenews se dnes objevila informace o novém PocketPC Phone edition od společnosti ORSiO. Žádné reálné fotografie přístroje zatím nejsou k dispozici, jelikož se jedná o nepotvrzené informace, avšak hardwarově na tom toto PocketPC nebude vůbec špatně.

Operační systém Windows Mobile 5.0 se bude nacházet ve verzi AKU 2.3, svižný chod systému a aplikací bude zajišťovat procesor Intel Bulverde s frekvencí 524Mhz. Displej bude klasický QVGA s úhlopříčkou 2.7″ a bude podporovat zobrazení až 262k barev, což není u kapesních počítačů častým jevem, zpravidla se setkáváme pouze s displeji s max. 65k barvami. Přístroj bude podporovat GSM sítě v pásmech 850,900,1800 a 1900Mhz), chybět nebude ani GPRS a EDGE třídy 10. Je ale škoda, že nebude podporovat Bluetooth ani Wi-Fi.

Fotografie bude možné pořizovat 2Mpx fotoaparátem s přisvětlovací diodou, ta by měla být dokonce speciálně upravená i pro použití jako kapesní svítilna. Kapacita baterie bude 1500mAh (Li-Pol). S pamětí ROM ORSiO nešetřilo, 192MB bohatě postačuje, škoda je ale jen 64MB RAM, které už přestávají pomalu postačovat. Data bude možné ukládat na paměťové karty typu MiniSD. Žádné další informace nejsou zatím známy, neoficiální cestou se ven dostalo pouze několik nekvalitních fotografií dokumentů s obrázky zařízení.

1

2

Zdroj: MSmobileNews

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku