Sledujte nás na YouTube

První kusy konzole NVidia Shield poputují k zákazníkům už 31. července

Na lednové konferenci CES 2013 byl kromě čipu Tegra 4 představen také handheld s názvem NVidia Shield. Původním datem pro uvedení do prodeje byl 27. červen, kvůli problémům s některým z dodavatelů součástek byl ale posunut někdy na později. Nyní bylo oznámeno, že dnem, kdy se první kusy dostanou k majitelům, bude 31. červenec. 

 

Za cenu 299 USD (5 900 Kč) nabídne NVidia Shiled pětipalcový HD (1280 x 720 px) displej, čtyřjádrový procesor Tegra 4, 2 GB operační paměti a téměř čistý Android. Netypická konstrukce ukrývá páčky a tlačítka pro pohodlné ovládání her. Mimo hry určené pro Android si můžete také zahrát některý z podporovaných titulů streamovaný z vašeho PC pomocí WiFi. Jako příklad můžeme uvést třeba výbornou střílečku Borderlands 2. Oficiální distribuce pro Českou republiku bohužel zatím nebyla oznámena a zájemci se tak budou muset spolehnout na šedý dovoz.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *