Domů » Bleskovky » První kusy konzole NVidia Shield poputují k zákazníkům už 31. července

První kusy konzole NVidia Shield poputují k zákazníkům už 31. července

Na lednové konferenci CES 2013 byl kromě čipu Tegra 4 představen také handheld s názvem NVidia Shield. Původním datem pro uvedení do prodeje byl 27. červen, kvůli problémům s některým z dodavatelů součástek byl ale posunut někdy na později. Nyní bylo oznámeno, že dnem, kdy se první kusy dostanou k majitelům, bude 31. červenec. 

 

Za cenu 299 USD (5 900 Kč) nabídne NVidia Shiled pětipalcový HD (1280 x 720 px) displej, čtyřjádrový procesor Tegra 4, 2 GB operační paměti a téměř čistý Android. Netypická konstrukce ukrývá páčky a tlačítka pro pohodlné ovládání her. Mimo hry určené pro Android si můžete také zahrát některý z podporovaných titulů streamovaný z vašeho PC pomocí WiFi. Jako příklad můžeme uvést třeba výbornou střílečku Borderlands 2. Oficiální distribuce pro Českou republiku bohužel zatím nebyla oznámena a zájemci se tak budou muset spolehnout na šedý dovoz.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).