Zdroj: Michael Chrobok

První dojmy z Huawei FreeBuds Pro 2: stylovky s prémiovým zvukem od Devialetu

  • Druhá generace prémiových sluchátek nabízí podobný design
  • O vyladění zvuku se postarala francouzská společnost Devialet
  • Cena zůstala stejná jako u předchůdce: 4 999 Kč

Na dnešní akci v turecké metropoli Istanbul představil Huawei celou řadu nových zařízení. Kromě telefonů, ohebného Mate Xs 2 a notebooků se ve městě na obou březích bosporského průlivu ukázaly také nástupci povedených prémiových sluchátek FreeBuds Pro. Ta sklidila nejen v naší recenzi vcelku pozitivní ohlasy, a proto jsme se na jejich pokračovatele vcelku těšili. Jaké jsou naše první dojmy z Huawei FreeBuds Pro 2?

Po stránce designu žádné dramatické změny nečekejte. Vzhled původních FreeBuds Pro se vcelku povedl, a tak není prakticky žádný důvod ke změně. Opět jsme se dočkali prémiových materiálů v případě pouzdra a lesklého plastu u samotných sluchátek. Na rozdíl od předchůdce ale tentokrát nepůsobí tak lacině, což je za mě veliké plus. Rozměry pouzdra činí 47,5 × 67,9 × 24,5 milimetrů a jeho hmotnost bez sluchátek je 52,1 gramu.

Huawei Freebuds Pro 2 1
Huawei FreeBuds Pro 2

Vytahování sluchátek z krabičky je poměrně bezproblémové a v uších sedí velmi dobře, a to především díky hmotnosti cca 5,9 gramů pro každé sluchátko. Pakliže zvolíte správnou velikost špuntů, rozhodně vám z uší jen tak nevypadnou. S výběrem vám pomůže i speciální funkce v aplikaci, takže nemusíte zkoušet všechny varianty metodou pokus-omyl. V nabíjecím pouzdře drží sluchátka pomocí magnetů a nemusíte se tak bát, že by vám vypadla. Manipulaci se samotnými sluchátky, stejně jako údržbě, příliš neprospívá lesklý plast – povrch je magnetem na otisky prstů.

Zvuk pod taktovkou Devialetu

Samotná sluchátka se mohou pyšnit frekvenčním rozsahem od 14 Hz do 40 kHz, Bluetooth 5.2 s podporou kodeků LDAC, AAC a SBC, třemi mikrofony, čtyřmagnetovým 11mm dynamickým měničem, speciální mikroplanární membránou pro výšky, certifikacemi HWA a Hi-Res Wireless Dual HD s přenosem rychlostí až 990 kb/s, odolností proti vodě a prachu dle standardu IP54 (pouzdro ovšem není odolné proti vodě), nízkou odezvou 140 ms či aktivním potlačením hluku s VACC a algoritmy umělé inteligence. Zvuk pomohla Huawei vyladit známá francouzská společnost Devialet.

Huawei Freebuds Pro 2 3
Huawei FreeBuds Pro 2

Vylepšené aktivní potlačení hluku má být jednou z hlavních předností produktu. Potlačení o síle až 47 dB má 3 režimy: decentní a příjemné pro posluchače, střední odhlučnění a ultra. I při vypnutém potlačení sluchátka izolují od okolí poměrně dobře, avšak při zapnutí režimu ultra se naplno ponoříte do ticha. Huawei FreeBuds Pro 2 i na rušné ploše výstaviště spolehlivě odhlučnily hlubší tóny, což se ideálně hodí například pro cestování vlakem či letadlem. Huawei také tvrdí, že dokáže kompenzovat rychlost větru až 6 m/s. Samozřejmostí je také režim „awareness“, který naopak okolní zvuky a především hlas ostatních lidí posílí.

Huawei Freebuds Pro 2 2
Huawei FreeBuds Pro 2

Ovládání probíhá podobně jako u předchůdce, tedy s pomocí mačkání a přejíždění prstem po nožičkách. Gesta si lze přizpůsobit a naštěstí už nepůsobí tak těžkopádně jako dříve. K dokonalosti jim ještě něco málo schází, ale už se nestane, že byste omylem vyslali nechtěný příkaz. Uživatelskému komfortu také pomáhá možnost spárování až se dvěma zařízeními současně, přičemž si lze nastavit také to preferované.

Huawei opět přidal exkluzivní funkce, které využijete pouze v případě, že vlastníte chytrý telefon téže značky s EMUI 11, nebo HarmonyOS 2.0. Mezi ně patří kupříkladu hledání sluchátek na mapě, pokud je ztratíte, či rychlé párování ve stylu Fast Pair. Na tyto vychytávky bohužel musíte zapomenout, pokud vlastníte smartphone jiné značky, což je rozhodně škoda. Pokud nevlastníte telefon od Huawei, je pro vás přichystána i další drobná překážka – pro správné nastavení je potřeba stáhnout si aplikaci AI Life skrze Huawei AppGallery, abyste měli k dispozici aktuální verzi.

Výdrž není žádný problém

Výdrže by opět neměla představovat žádný problém. Baterie v nabíjecím pouzdru dostala kapacitu úctyhodných 580 mAh a nechybí podpora jak rychlého drátového nabíjení skrze USB-C, tak i bezdrátového nabíjení. Baterie se může pochlubit kapacitou 55 mAh. Z 0 na 100 procent ji lze dobít za zhruba hodinu skrze kabel a za přibližně dvě hodiny pomocí bezdrátového dobíjení Qi.

Huawei Freebuds Pro 2 7
Huawei FreeBuds Pro 2

Podle Huawei lze přehrávat hudbu se zapnutým ANC až 4 hodiny, přičemž s vypnutým potlačením hluku se dostanete na cca 6,5 hodiny. V kombinaci s nabíjecím pouzdrem je údajně možné dosáhnout až 18 hodin poslechu se zapnutým ANC a až 30 hodin poslechu bez potlačení hluku.Huawei FreeBuds Pro uvodNepřehlédněte

Recenze Huawei FreeBuds Pro: svěží vítr mezi bezdrátovými sluchátky

Zvuk se po krátkém zkoušení hodnotí jen obtížně, nicméně na první poslech nabízí Huawei FreeBuds Pro 2 poměrně solidní kvalitu: basy nepřebíjí ostatní složky skladby, výšky jsou příjemné na poslech a středy jsou jasné i čisté. Jedinou drobnou výtku bych měl k utěsnění směrem k okolí – ani není potřeba mít nastavenou maximální hlasitost, aby lidé ve vašem okolí v tiché místnosti slyšeli hudbu, kterou posloucháte Na detailnější rozbor kvality zvuku si nicméně budete muset počkat na naší recenzi.

Cena a dostupnost

Huawei FreeBuds Pro 2 jsou dostupná ve třech barevných variantách Ceramic White, Silver Frost a Silver Blue za stejnou cenu, jakou se mohl pyšnit i jejich předchůdce, tedy 4 999 Kč s DPH. Start prodeje je stanoven na 11. července, nicméně novinka bude nabízena v předprodeji od 24. června do 10. července. V předprodeji budou Huawei FreeBuds Pro 2 nabízena společně s dárkem v podobě nového fitness náramku Huawei Band 7. Sluchátka máme již k dispozici v redakci a brzy se můžete těšit na plnohodnotnou recenzi.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku