První Android s Lightning konektorem! Když se chce, tak to jde

Samsung Galaxy A51 001

Pamatujete si na příběh prvního iPhonu s USB-C portem? Na konci loňského roku jej vyrobil student robotiky ze Švýcarského federálního technologického institutu Ken Pillonel a následně se jej pokusil prodat na tržišti eBay. Prodej se sice nakonec nezdařil, avšak to nijak tohoto kutila neodradilo od dalších pokusů. Jeho nejnovějším počinem je Samsung Galaxy A51 s portem Lightning.

World's First Lightning Port on Android

Toto není apríl!

Zatímco o iPhonu s USB-C touží velká spousta lidí, o telefon s Androidem a portem Lightning by pravděpodobně neměl zájem nikdo. Proč se tedy Ken Pillonel rozhodl jej vyrobit? Podle jeho komentáře k videu na YouTube tak učinil kvůli „rovnováze ve vesmíru“.

 Samsung Galaxy A51 001Nepřehlédněte

Recenze Samsung Galaxy A51: povedený nástupce bestselleru

Přestože se jedná víceméně o recesistický projekt, který byl záměrně odhalený 1. dubna, ve skutečnosti se jedná o funkční zařízení. Autor videa v něm zúročil poznatky, které nastřádal při vývoji iPhone X s USB-C portem, pouze musel vyrobit obrácený převodník z USB-C (USB 2.0) na Lightning. Výsledek se dostavil – Lightning je na Galaxy A51 funkční a lze jej využít jak pro nabíjení, tak pro datovou komunikaci.

Ken Pillonel slíbil, že brzy zveřejní podrobnější video, které tento projekt odhalí více do hloubky.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku