Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Průzkum O2: Kdy Češi pořizují dětem první mobil? Nejčastěji před dvanáctými narozeninami

Průzkum O2: Kdy Češi pořizují dětem první mobil? Nejčastěji před dvanáctými narozeninami

Na včerejší informaci o tabletu pro děti s Androidem navážeme další zprávou, která se přímo týká této tématiky. Máte doma prvňáčka a přemýšlíte, zda mu před nástupem do školy pořídit mobilní telefon, nebo je vaše dítě v páté třídě stále bez mobilu a spolužáci si ho kvůli tomu dobírají? Z průzkumu, který si nechala mezi tisícovkou respondentů zpracovat společnost Telefónica O2 vyplývá, že více než osmdesát procent lidí by svému potomkovi pořídilo mobilní telefon do 12 let. Přes deset procent dotázaných by své dítě vybavilo mobilem dokonce nejpozději při nástupu do školy (do šesti let věku).

Více než dvě třetiny dospělých si přitom myslí, že dětem do 18 let postačí mobilní telefon v hodnotě do dvou tisíc korun. Ženy jsou oproti mužům o něco šetřivější, do dvou tisícovek by jich mobil pořídilo 73 %, mužů o 10 % méně. Názor na cenu za telefon se neliší ani s ohledem na příjem domácnosti – nehledě na jeho výši, kupují rodiče dětem mobily nejčastěji v cenové kategorii 300 – 1999 Kč.

 

Ze statistik také vyplývá, že respondenti s dětmi preferují, aby jejich potomci měli mobilní telefon už mezi sedmým a devátým rokem. Takový názor zastává téměř třetina rodičů. Mezi bezdětnými by v této věkové kategorii pořizovalo dětem telefony necelých 23% respondentů. Z průzkumu dále vyplývá, že 76 % rodičů se podílí na nákladech za používání mobilního telefonu svých dětí. Nejvíce se na financování nákladů spojených s provozem mobilního telefonu podílí lidé ve věkové skupině 35 – 44 let. Více než 65 % z nich platí dětem účty za mobilní telefon nebo jim na ně alespoň částečně přispívají.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel