Domů » Bleskovky » Prototyp transparentního displeje automobilky Land Rover dokáže zprůhlednit kapotu (video)

Prototyp transparentního displeje automobilky Land Rover dokáže zprůhlednit kapotu (video)

Do automobilového průmyslu se začínají ve stále větší míře dostávat technologie, které se ještě před několika lety objevovaly pouze ve vědecko-fantastických filmech. Mezi největší inovátory patří již tradičně německý Mercedes-Benz s jeho modely řady S-Class, které svou technologickou vyspělostí určují trendy pro ostatní automobilky na několik let dopředu. Podobnou pozici si v automobilovém průmyslu snaží vybudovat i britský Land Rover, který zveřejnil video zachycující koncept terénního modelu Discovery s převratným HUD displejem. Ten se rozprostírá po téměř celém čelním skle a díky vysokému počtu kamer snímající okolí vozidla, dokáže promítat obraz zdolávaného terénu.

Řidiči se tak naskytne pohled evokující průhlednou kapotu, skrze kterou vidí přední kola a překážky, které se před nimi nachází. To má výrazně pomoci při navigaci a bezpečném projetí náročného terénu. Za samozřejmost pak lze považovat projekci aktuální rychlosti, náklonů karoserie, trakce poháněných náprav a natočení volantu. Automobilka tento koncept průhledného displeje nazvala Transparent Bonnet a jeho oficiální představení se uskuteční 18. dubna na akci New York International Motor Show. Lze očekávat, že automobilka zde ukáže další technologické asistenty, které nastíní její vizi a podobu nadcházejících modelů.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentářů

  1. fero (neregistrovaný)

    Pěkné, ale jsem zvědav na cenu

  2. Dřív se za účelem bezpečného projetí terénu dělaly pořádný podvozky. No, ale výrobci audiovizuálních technologií si taky chtějí přihřát polívčičku. Tohle je aspoň dobrý abych se podíval koho a jak jsem převálcoval :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).