Sledujte nás na YouTube

Prototyp smartphonu Chi Mei – nic nového pod sluncem

Chi Mei SmartphoneO tom, že jediným výrobcem Windows Mobile zařízení již dávno není jen gigant HTC, svědčí i další počin společnosti Chi Mei. Oficiální název tohoto smartphonu zatím neexistuje, jelikož se jedná o prototyp (těch se poslední dobou objevuje celkem dost – viz např. Magic, Tancher Mago…).

Funkčně toto zařízení nijak nevybočuje z dávno zajetých kolejí, běží na operačním systému Windows Mobile 5.0 (smartphone edition), displej nabízí klasické rozlišení 176x220px, podporovány jsou pouze GSM sítě, o UMTS si tedy můžeme nechat jen zdát. Komunikovat je možné přes Wi-Fi (pravděpodobně jen 802.11b), Bluetooth a Infraport.

Fotoaparát nabízí rozlišení 1.3Mpx, slot pro paměťové karty je tipu MicroSD. Tento smartphone ještě nabízí podporu technologie UMA, která by měla zajišťovat snadnější komunikaci mezi roamingovými operátory či osobní Wi-Fi sítí. Přiznám se, že o této technologii slyším vůbec poprvé a její praktické použití si moc nedovedu představit.

Další informace o tomto smartphonu zatím nejsou známy, jsem zvědavý, zda se vůbec někdy objeví na trhu a zda by pak obstál v tlačenici konkurence, jelikož jeho hardwarové parametry nijak nadstandardní nejsou.

Fotografie:
1 2

Zdroj: PhoneScoop.com

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Jeden komentář

  1. Kato (neregistrovaný)

    Nejen, ze ty parametry nejsou nijak nadprumerne, ale rekl bych dokonce, ze jsou vyrazne podprumerne…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *