Prototyp smartphonu Chi Mei – nic nového pod sluncem

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Chi Mei SmartphoneO tom, že jediným výrobcem Windows Mobile zařízení již dávno není jen gigant HTC, svědčí i další počin společnosti Chi Mei. Oficiální název tohoto smartphonu zatím neexistuje, jelikož se jedná o prototyp (těch se poslední dobou objevuje celkem dost – viz např. Magic, Tancher Mago…).

Funkčně toto zařízení nijak nevybočuje z dávno zajetých kolejí, běží na operačním systému Windows Mobile 5.0 (smartphone edition), displej nabízí klasické rozlišení 176x220px, podporovány jsou pouze GSM sítě, o UMTS si tedy můžeme nechat jen zdát. Komunikovat je možné přes Wi-Fi (pravděpodobně jen 802.11b), Bluetooth a Infraport.

Fotoaparát nabízí rozlišení 1.3Mpx, slot pro paměťové karty je tipu MicroSD. Tento smartphone ještě nabízí podporu technologie UMA, která by měla zajišťovat snadnější komunikaci mezi roamingovými operátory či osobní Wi-Fi sítí. Přiznám se, že o této technologii slyším vůbec poprvé a její praktické použití si moc nedovedu představit.

Další informace o tomto smartphonu zatím nejsou známy, jsem zvědavý, zda se vůbec někdy objeví na trhu a zda by pak obstál v tlačenici konkurence, jelikož jeho hardwarové parametry nijak nadstandardní nejsou.

Fotografie:
1 2

Zdroj: PhoneScoop.com

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku