Domů » Bleskovky » Prostřednictvím hodinek Samsung Galaxy Gear bude možné ovládat vozy BMW

Prostřednictvím hodinek Samsung Galaxy Gear bude možné ovládat vozy BMW

Na letošním veletru CES byla k vidění spousta zajímavých technologických novinek v oblasti chytrých zařízení. Samsung dokonce při této příležitosti potvrdil spolupráci s automobilkou BMW a převedl zajímavou aplikaci pro chytré hodinky Galaxy Gear, díky které bude možné ovládat některé funkce elektrického automobilu BWM i3.

 

S novou aplikací budou moci majitelé vozidla kontrolovat na svých Galaxy Gear stav automobilu, nebo budou například informováni o tom, že vaše ratolest na zadních sedadlech pořádně nezabouchl dveře.

Díky aplikaci si můžete dokonce na dálku nastavit, jakou teplotu chcete mít uvnitř auta, nebo na navigaci zadat cílovou destinaci ještě před tím, než vůbec usednete do vozu. Je samozřejmé, že využití běžné aplikace na mobilním telefonu je o něco snazší a rychlejší, ale učinit tyto kroky z hodinek je přeci jenom zajímavější a více futuristické.

   

Bavorská automobilka je již připravena uvést tuto službu do provozu, kompletně hotova má být i samotná aplikace. Přesto že Samsung celý funkční systém předvedl na letošním CESu, komerční uvedení se zdrží právě kvůli jihokorejskému gigantovi, který ještě potřebuje doladit některé detaily. Tato nová služba je určena hlavně pro vyvolené, kteří si mohou pořídit BWM i3, což není zrovna laciná záležitost.

 

Tento krok Samsungu a BMW je dalším důvodem k tvrzení, že se technologie chytrých zařízení nachází v automobilech čím dál častěji a v budoucnu se budou stále více prolínat. Už tento rok by se například měl Android stát systémem palubních počítačů u některých automobilek.

Michael Krahulec

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments