Domů » Bleskovky » Promishare: Povedená motivační aplikace pro iPhone od českých autorů (tip na aplikaci)

Promishare: Povedená motivační aplikace pro iPhone od českých autorů (tip na aplikaci)

Problém s dodržováním slibů má velká spousta lidí. Můžete to být vy, vaše rodina nebo přátelé v blízkém okolí, kterým může výrazně pomoci s jejich planými sliby zbrusu nová aplikace Promishare. Aplikace pochází od českých vývojářů LemonyApps a sází na jednoduchý koncept a účelné a krásné UX. Základem je vytvoření slibu, jeho nasdílení na sociální sítě a následné dodržení pomocí třech motivačních činitelů (přátelé, karma, motivační notifikace).

Mobilní aplikace Promishare je postavena na druhém pilíři knihy Zbraně Vlivu světove uznávaného psychologa Roberta Cialdiniho. Vychází z myšlenky veřejného závazku, kde vás okolí motivuje k dodržení vašeho slibu. Aplikace v podstatě využívá psychologickou hru mezi uživatelem a jeho publikem a díky tomu je výrazně vyšší šance k tomu aby byl předsevzatý slib dodržen.

Pokud se chcete motivovat a máte problémy dostát své sliby, aplikace Promishare by vám mohla pomoci. Rozhodně se jedná o originální počin, tak doufejme, že s ním autoři budou mít úspěch a že se v budoucnu dočkáme i verzí pro další platformy.

Odkaz na App Store

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

9 komentářů

 1. Karel (neregistrovaný)

  Ať si to čeští autoři strčí do zadku, když to neumí portovan na ostatní systémy.

  • Martin (neregistrovaný)

   CO by si čekal od Čechů … aby něco dotáhli dokonce ?! nemyslíš vážně jediný co se povedlo je Arma a ta je špatně optimalizovaná …

  • Jakub (neregistrovaný)

   Bla, bla, bla… Pánové jsou svobodní a svéprávní lidé a rozhodli se vytvořit aplikaci pro iOS. Proč? Dle videa pravděpodobně sami disponují výrobky Apple a nepředpokládám, že tady prosili o reklamu. Třeba jsou další platformy v plánu do budoucna, ale taky jim třeba nepřipadají atraktivní, tak nebudou. A Vám přece nikdo nebrání sám nějakou aplikaci vytvořit, nebo se raději nehodláte vymykat své zapšklé frázi o Češích? Kecat nesmysly umí každý, tak směle tvořte, držím palce, že to bude na všechny platformy, odladěné a revoluční. Pěkný večer ;)

 2. FILIPSN007 (neregistrovaný)

  Tak to je opravdu moc. Pokud není člověk schopen si dát pozor, co komu slibuje, tak mu určitě žádná aplikace nepomůže. Sdílení na sociálních sítí? Asi vám spadlo na hlavu opravdu něco těžkého. Další aplikace, která zasahuje do soukromí pokud ji lidé budou používat, všem to poskytne info o tom co se děje. Normální člověk toto opravdu používat nebude. Jsem vysokoškolák a nikdy bych takovou aplikaci nepoužil. Nebo jsem dostatečně vzdělaný a obeznámený s problematikou sociálních sítí. Opravdu všichni jsou zvědaví na to kdo komu dal jaký slib, jediné co se bude dít, tak to, že všichni budou pročítat sliby. Bude machrovat, kdo co dodržel. Jestli to u někoho na FB v přátelích uvidím tak mažu, toto na zdi nestrpím. Zdar

 3. lemonyapps (neregistrovaný)

  Děkujem za velmi podnětné a konstruktivní komentáře:) Další operační systémy plánujeme (nejdříve Android, pak možná i Windows Phone).

  • Veřejný závazek jako motivace funguje (samozřejmě ne u všech). Aplikaci bohužel vyzkoušet nemohu, nemám iPhone (jako většina). Pokud někdy rozšíříte pokrytí platforem na Windows Phone a Android tak doufám, že se přizpůsobíte designovým jazykům jednotlivých platforem. Nevím, na jaké všechny sociální sítě se dá sdílet, ale snad nechybí Twitter a Google+. A velké plus máte za reklamu s českými reáliemi, je to příjemně osvěžující. Americká města a krajiny už trochu nudí :)

  • lemonyapps (neregistrovaný)

   Zatím ze sociální sítí máme pouze FB, TW plánujeme G+ se nám nezdá moc smysluplný. Děkujeme za pochvalu videoklipu.

  • Karel (neregistrovaný)

   To vaše plánujeme, strčte si to za klobouk ;) Co je to za sociální projekt, když některé prostě vynecháte? Asi byste mohli pochopit, že pokud mám přátele s jiným systémem, je mi tahle aplikace k prdu, i když mám iPhone? Cvak!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).