Domů » Bleskovky » Projekt Nanoport: Spojením několika smartphonů získáte tablet

Projekt Nanoport: Spojením několika smartphonů získáte tablet

Představte si, že k sobě díky magnetům připojíte několik smartphonů a a jednoduše si tak rozšíříte zobrazovací plochu. Právě s touto myšlenkou přišla společnost Nanoport a na blížícím se CES 2015 ukáže svou patentovanou technologii, se kterou plánuje válčit ve světě mobilních technologií.

 

Technologie mobilního magnetu Nanoport už je relativně známá. Poprvé s ní firma přišla na CES 2014, kde ukázala prototyp a slíbila ono terminátorské „Já se vrátím“. Na CESu 2015 by tomu tak mělo být, přičemž firma plánuje ukázat již funkční zařízení, které by podle nich mohlo být v budoucnu v každém smartphonu.

Jejich systém může zásadním způsobem změnit práci s chytrými telefony. Technologie Nanoport Magnetics totiž krom sdílení obrazovky dokáže rychle přenášet data a energii mezi jednotlivými články. Když zapojíme trochu fantazie, v budoucnu se může stát, že pojem telefon, tablet nebo tabletofon zůstane pouze v historických slovnících z Oxfordu. Ve spojení s technologickým patentem Motoroly, respektive Googlu, se může jednat o zajímavé předělání trhu v tom smyslu, že za pár let se nebudou prodávat celá zařízení určená nějaké skupině konzumentů (malý telefon, velký tablet…), ale pouze malé samostatné jednotky, které si podle potřeby budete skládat.

Vše bude synchronizované, vše bude mít velikost, kterou potřebujete k práci nebo zábavě. Mnozí Nanoport vnímají jako mezistupeň mezi současným stylem telefonů a tím budoucím, modulovým. Je však docela možné, že technologie Nanoport změní toto odvětví docela zásadněji, než si teď někteří myslí.

Daniel Javorský

2 komentářů

  1. firstik (neregistrovaný)

    Blbost, jeden funkční celek funguje líp samostatně, pokud se spojí s dalším, jeho funkčnost klesá, viz evropská unie, pokud si vzpomínám to dáme dokáže galaxy note, ale že bych to někoho viděl používat, to ne. V dnešní době sdílení souborů je samozřejmost a přes porty jako má například xperia z1 a další, pokud by byli na obou stranách tak ani to sdílení energie by nemusel být problém…

  2. Konverz (neregistrovaný)

    Bezne u sebe nosim tri smartphony:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).