Domů » Bleskovky » Projekt modulárního smartphonu Ara zůstane Googlu i po akvizici Motoroly Lenovem

Projekt modulárního smartphonu Ara zůstane Googlu i po akvizici Motoroly Lenovem

Přestože čínské Lenovo odkoupilo od společnosti Google Motorolu (obchod ještě musí posvětit regulační úřady v USA a Číně), samotné projekty a patenty zůstanou stále pod střechou Googlu. Především jde o tým čítající okolo stovky lidí nazvaný „Oddělení pokročilých technologií a projektů“, který stojí mimo jiné také za projektem modulárního smartphonu s názvem „Project Ara“. Tým v tuto chvíli sídlí ve městě Sunnyvale, avšak brzy by měl být přesunut do centrály samotného Googlu a zde není vyloučeno ani jeho sloučení s týmem majícím na starosti vývoj Androidu.

Výše zmíněné oddělení toho má v rukávu mnohem více – jmenujme například bezpečnostní tetování, chytré pilulky a další hi-tech vymoženosti. Jeho patenty zůstanou Googlu, Lenovo si pro ně ale bude moct obstarat licence. 

 

Americký gigant během posledních měsíců provedl akvizice společností Nest Labs, DeepMind (vývoj umělé inteligence) či Boston Dynamics (společnost vyvíjející roboty). Pokud připočteme i přesun výše zmíněného týmu pod jeho křídla, mohlo by se zdát, že Google do budoucna přinese různé výrobky dosud existující pouze v rámci sci-fi žánru. Nakolik je ale tento předpoklad skutečný ukáže až čas.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments