Domů » Bleskovky » Projekt modulárního smartphonu Ara zůstane Googlu i po akvizici Motoroly Lenovem

Projekt modulárního smartphonu Ara zůstane Googlu i po akvizici Motoroly Lenovem

Přestože čínské Lenovo odkoupilo od společnosti Google Motorolu (obchod ještě musí posvětit regulační úřady v USA a Číně), samotné projekty a patenty zůstanou stále pod střechou Googlu. Především jde o tým čítající okolo stovky lidí nazvaný „Oddělení pokročilých technologií a projektů“, který stojí mimo jiné také za projektem modulárního smartphonu s názvem „Project Ara“. Tým v tuto chvíli sídlí ve městě Sunnyvale, avšak brzy by měl být přesunut do centrály samotného Googlu a zde není vyloučeno ani jeho sloučení s týmem majícím na starosti vývoj Androidu.

Výše zmíněné oddělení toho má v rukávu mnohem více – jmenujme například bezpečnostní tetování, chytré pilulky a další hi-tech vymoženosti. Jeho patenty zůstanou Googlu, Lenovo si pro ně ale bude moct obstarat licence. 

 

Americký gigant během posledních měsíců provedl akvizice společností Nest Labs, DeepMind (vývoj umělé inteligence) či Boston Dynamics (společnost vyvíjející roboty). Pokud připočteme i přesun výše zmíněného týmu pod jeho křídla, mohlo by se zdát, že Google do budoucna přinese různé výrobky dosud existující pouze v rámci sci-fi žánru. Nakolik je ale tento předpoklad skutečný ukáže až čas.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

2 komentářů

  1. No ARA je zrovna takový klenot, že si ho musí Google ponechat.

    Spíš bych se nedivil, kdyby jen Lenovo nemělo zájem. :D

  2. BTW: Podobný nesmysl, jako solární dobíjení.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).