Domů » Bleskovky » Project Alloy: Brýle pro virtuální realitu podle Intelu, ke kterým nepotřebujete počítač, mobil, ani kabely

Project Alloy: Brýle pro virtuální realitu podle Intelu, ke kterým nepotřebujete počítač, mobil, ani kabely

Umíte si představit brýle pro virtuální realitu, ke kterým nevedou žádné kabely a dokonce k nim nepotřebujete ani telefon či počítač, který by promítal obsah? Je jisté, že tímto směrem se bude vývoj ubírat, neboť změť kabelů, která doprovází například HTC Vive, je poměrně obtěžující, především když o ně v zápalu hry zakopnete. Jak se zdá, Intel je se svým projektem Alloy velmi blízko k naplnění této představy.

project-alloy

Projekt Alloy, který americký výrobce čipů představil, skrývá právě náhlavní soupravu, která je kompletně bez kabelů – ukrývá v sobě jak procesor, tak i baterii a ke svému provozu nepotřebuje připojení k počítači ani k telefonu. Zvládne také zaměřit místnost, detekovat pohyby prstů pro interakci s virtuálním prostředím a díky zabudované kameře bude možné spojit prožitek virtuální a rozšířené reality v jedno.

alloy

Ohledně výdrže baterie, či hardwaru, na kterém Alloy poběží, se Intel nezmínil, bude však připraven pro platformu Windows Holographic a díky otevřenému zdrojovému kódu jej budou moci široce využít všichni vývojáři pro své nápady. O oficiální dostupnosti ani ceně se však Intel při představení nezmínil, lze však očekávat, že se zařízení bude pohybovat cenou poměrně vysoko.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).