Nexus 5 znovu na scéně: První dojmy, screenshoty a šestiminutové video

Na sociální síti Reddit se dnes objevil příspěvek obsahující několik snímků a screenshotů z chystaného referenčního smartphonu LG Nexus 5. Autorem je uživatel s přezdívkou throwawaynexus5guy, který měl prý možnost si novinku řádně prohlédnout a osahat a podělit se tak s ostatními o své postřehy.

Kernel Nexusu 5 má verzi 3.4.0, telefon používá dnes už téměř standardní microSIM karty. Zajímavostí je stále zapnutý mikrofon využívaný pro hlasové ovládání Google Now, které lze aktivovat i při vypnutém displeji. Kvalita fotoaparátu je prý uspokojivá, odladěnost systému a plynulost ovládání je na velice dobré úrovni.

  

  

Nexus 5 přijde na trh pochopitelně vybavený operačním systémem Android v nové verzi 4.4 KitKat. Ten má mimo jiné nabídnout novinku v podobě kompletní online zálohy telefonu ve stylu iOS. Telefon by prý měl záhy dostat také aktualizaci na Android 4.4.1, která s sebou pro všechny majitele přinese 100 GB prostoru ve službě Google Drive určený právě pro zálohy a pro ještě větší integraci cloudu.

  

Throwawaynexus5guy dále zmiňuje předpokládanou výdrž nového zařízení, která má činit zhruba 17 hodin hovoru, 8 hodin surfování na webu nebo 6 hodin videa. Na YouTube se také znovu objevilo již dříve zveřejněné a později opětovně stažené šestiminutové video ukazující nový Nexus v celé kráse. Prohlédnout si jej můžete níže.

Autor článku Miroslav Havlíček
Miroslav Havlíček

Kapitoly článku