Prohlédněte si tajemný prototyp Motoroly X Phone na prvních fotografiích

Již poměrně dlouhou dobu se spekuluje o společném dítku Googlu a Motoroly s označením X Phone. Je prakticky jisté, že nějaké takové zařízení skutečně je ve vývoji a snímky jeho prototypu nyní spatřily světlo světa. Fotografie přední strany zachycují telefon v maskovacím pouzdře a proto z nich mnoho nevyčteme, část zadní strany ovšem někdo zachytil bez něj. Původně se mluvilo o kevlarovém tělu, soudě právě podle posledního snímku se ale dočkáme polykarbonátu, který hojně používá Nokia na svých Lumiích a také z něj byla vyrobena loňská vlajková loď HTC – One X(+).

X Phone mající kódové označení Ghost, bude mít 3,5mm jack umístěný přesně uprostřed horní strany a tlačítka pro zamykání a regulaci na pravém boku. Logo Motoroly nacházející se vlevo nad obrazovkou je údajně pouze pro značku tradiční označení prototypu a na finální verzi se proto nejspíše neobjeví. Poslední dohady také mluvily o tom, že do prodeje se chystaná novinka dostane nejdříve v srpnu; zdá se však, že se dočkáme ještě začátkem července.

O hardwaru není mnoho informací známo, podle všeho se ale dočkáme 2 GB operační paměti a 32GB interního úložiště. Prototyp má displej pouze s HD rozlišením (1280 x 720 px), do prodeje se však dostane varianta s fullHD panelem (1920 x 1080 px). Velikost obrazovky není známá, z fotografií je ale odhadována na 4,7 palců. Přítomen bude operační systém Android s několika drobnými úpravami od Motoroly a v obchodech by X Phone měl být k dostání až ve dvaceti barevných provedeních.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku