Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Prohlédněte si dechberoucí 8K video natočené na Samsung Galaxy S20

Prohlédněte si dechberoucí 8K video natočené na Samsung Galaxy S20

Řada Galaxy S20 od Samsungu se již pomalu, ale jistě dostává mezi širokou veřejnost a na YouTube se nedávno objevilo video, které poukazuje na jednu z velkých novinek ve světě mobilních telefonů. Řeč je o 8K videu, které umí S20 natáčet jako jeden z prvních smartphonů na trhu. Lidé, kteří stojí za YouTube kanálem Christou Visualsse vydali za polární kruh a na expedici s sebou vzali i Samsung Galaxy S20+, kterým natočili působivé momenty ze své cesty.

Možná se najde hrstka jedinců, kteří mají možnost sledovat toto video na 8K displeji, ale valná většina bude záběry sledovat na něčem s mnohem menším rozlišení. I přes to je ale vidět, že o detaily zde rozhodně nebude nouze.

Samotná kvalita je na špičkové úrovni, čemuž ale do značné míry pomohl také gimbal, který byl na scéně použit pro lepší stabilizaci obrazu. Samsung sice poskytuje režim „Super Steady“, který výrazně vyhlazuje třes a nechtěné pohyby. Pro tuto funkci je však maximem rozlišení 4K.

NepřehlédněteSamsung Galaxy S20 recenze: nejlepší z nejmenších

Druhé a rovněž velmi povedené 8K video, tentokrát natočené skrze Galaxy S20 Ultra, vytvořil youtuber Dom Esposito. Rovněž jde o velmi pěkný klip, nicméně ani v tomto případě by to nešlo bez gimbalu.

Přečtěte si – Recenze Samsung Galaxy S20 Ultra: telefon bez kompromisů

Nahrávání videa v takovém rozlišení bude jistě náročné na paměť i výkon a podle našich prvních dojmů se jedná spíše o marketingový tahák než o funkci, kterou byste denně používali. Naše testovací video mělo občas problémy s plynulostí a přeostřováním.

Záběry z polárního kruhu jsou však převážně bez výrazného pohybu a to bude jeden z důvodů tak úchvatných výsledků. Navíc zde bude filmová frekvence 24 fps naprosto stačit. V případě Galaxy S20 Ultra je pro 8K video použit hlavní, 108Mpx, senzor. Menší a levnější dvojice S20 a S20+ pak spoléhají na 64Mpx fotoaparát, který slouží také jako teleobjektiv.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments