Domů » Bleskovky » Prohlédněte si barevnou Nokii Normandy na novém renderu

Prohlédněte si barevnou Nokii Normandy na novém renderu

Aktualizováno 24. prosince, 12:15

Twitter kanál @evleaks zveřejnil další produktový obrázek Nokie s kódovým označením Normandy. Tentokrát můžeme kromě červené varianty vidět i zelenou, bílou, žlutou, modrou, červenou a černou verzi. V tuto chvíli nevíme, zda Nokia tento model uvede na trh nebo se jedná zařízení, jehož vývoj byl zrušen. Jasněji bychom mohli mít na konci února, kdy se v Barceloně koná Mobile World Congress a Nokia zde bude představovat celou řadu nových zařízení.

 

Původní článek: Nokia nadále pracuje na telefonu s Androidem, model Normandy se objeví příští rok

Údajná podoba smartphonu od Nokie se systémem Android byla zveřejněn na známém Twitter účtu @evleaks již minulý měsíc, ale bez jakýkoliv bližších informací (tehdy se ještě nevědělo, že se jedná o zařízení se systémem od Googlu). Díky nové zprávě serveru The Verge máme více informací o záhadném zařízení od finského výrobce. Podle zdrojů dobře obeznámených s projektem Nokia stále pokračuje na vývoji vlastního telefonu s Androidem. Krycí jméno smartphonu je Normandy a běžet má na silně upravené verzi Androidu, podobně jako zařízení od Amazonu, tedy s minimálním napojení na samotný Google.

Nokia Normandy: První Finka s Androidem?

Cílovou skupinou má být trh s levnými telefony ( Čína, Inde a Afrika). Pro tento segment jsou určeny telefony řady Asha, ale poslední čtvrtletí ukazují, že nemají šanci konkurovat levným smartphonům s Androidem. Budoucnost zařízení zůstává velkou otázkou, Nokia údajně pokračuje naplno v dokončení projektu, který by měl být představen v průběhu roku 2014, nicméně vše se může ještě změnit ve chvíli, kdy Microsoft nad Nokií převezme kontrolu. Dá se očekávat, že softwarový gigant se bude chtít soustředit na vlastní platformu WIndows Phone a Androidu zřejmě příliš mnoho šancí nebude chtít dávat.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
48 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments