Domů » Bleskovky » Program aktualizací Windows Phone 8: Před Blue přijdou ještě dvě (spekulace)

Program aktualizací Windows Phone 8: Před Blue přijdou ještě dvě (spekulace)

V naší nedávné zprávě o možné přípravě telefonu HTC Tiara padla zmínka o druhé významné aktualizaci systému Windows Phone 8 s kódovým označením GDR2 (General Distribution Release). Ta by měla být uvolněna přibližně ve stejné době jako uvedený smartphone, tedy zhruba v květnu. Zároveň se spekulovalo o tom, že nezůstane pouze u ní.

Známá IT novinářka s kontakty blízko Microsoftu, Mary Jo Foley, nyní potvrdila, že bychom se před uvolněním očekávané platformy Blue, která má ještě více sblížit systémy Windows, Windows RT a Windows Phone, měli dočkat ještě jedné aktualizace, zatím značené jako GDR3. Foley sice neuvádí, co má třetí vlna přinést, ani kdy by se měla objevit, vzhledem k nedávnému vyjádření ze strany Softies je ale příjemné vědět, že se jí dočkají také majitelé aktuálních zařízení s Windows Phone 8.

Tato informace totiž zazněla na uplynulém Mobile World Congressu, kde redaktoři serveru PCMag zpovídali šéfa marketingu redmondského giganta, Grega Sullivana. Ten dal v rozhovoru jasně najevo, že Microsoft rozhodně nehodlá opakovat fiasko s přechodem z WP7 na WP8 a že se stávající zařízení s novým systémem dočkají všech budoucích aktualizací. Nezmínil sice, jak dlouho bude toto pravidlo pro jednotlivé telefony platit, již několik měsíců ale víme, že minimální garantovaná doba podpory byla stanovena na 18 měsíců

Miroslav Havlíček

9 komentářů

 1. Hnz (neregistrovaný)

  Minimální délka podpory 18 měsíců je opravdu krátká. Když některé přístroje se k nám oficiálně dostanou tak 6. měsíců po uvedení na trh. To pak máme pouze rok oficiální podpory, což je dost málo.

  Nedávno jsem ve firmě ve které dělám uvolňovali nový firmware pro měřící přístroje které jsou staré i 6 let. Přidali jsem plno nových funkcí. Cena těchto je tak 1/3 oproti průměrnému W8 přístroji. Takže vím, že je nesmysl tvrdit, že i u levných přístrojů je nemožné zajistit dlouhodobou podporu.

  • Velda (neregistrovaný)

   Ta 18měsíční podpora je ale závazek výrobců, kteří prodávají telefony s WP. Dokud neuplyne tato doba od uvedení telefonů, tak jsou smluvně povini nechat přístroj aktualizovat na novější Windows Phone verzi.

   Málokteré Android zařízení má podporu 18 měsíců. To tak maximálně vlajková loď nějaká občas. A nejčastější délka podpory je nula měsíců.

  • krátká? :)

   pro telefony s morální životnosí jeden rok?

  • Mohu poprosit o jmeno firmy a vyrobky? Klidne SZ, pokud to nechcete psat verejne.

  • Hnz (neregistrovaný)

   např.: [odkaz]

 2. Zeduaz (neregistrovaný)

  Uvedu dva priklady a zbytek nema cenu resit: iPhone 3GS, Nexus S…

  • chosenek (neregistrovaný)

   A tím si chtěl říct co? :D Ja mam omnii 7 – 2.5 roky starý phone a nedávno jsem aktualizoval OS. Další aktualizace přislíbena.

  • U iPadu mi aktualizace tak zpomalila systém, že se chystám na downgrade, pokud bude možný. U 3gs to bude to samé.

 3. chosenek (neregistrovaný)

  „že se jí dočkají také majitelé aktuálních zařízení s Windows Phone 8.“

  Nechápu co tím chce autor říct. „Blue“ verze upgradne i stávající windows phone 8 zařízení (podle několika zahraničních zdrojů). Tak nevím proč by měli být majitele rádi že dostanou i 2 updaty před ním.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).