Program aktualizací Windows Phone 8: Před Blue přijdou ještě dvě (spekulace)

V naší nedávné zprávě o možné přípravě telefonu HTC Tiara padla zmínka o druhé významné aktualizaci systému Windows Phone 8 s kódovým označením GDR2 (General Distribution Release). Ta by měla být uvolněna přibližně ve stejné době jako uvedený smartphone, tedy zhruba v květnu. Zároveň se spekulovalo o tom, že nezůstane pouze u ní.

Známá IT novinářka s kontakty blízko Microsoftu, Mary Jo Foley, nyní potvrdila, že bychom se před uvolněním očekávané platformy Blue, která má ještě více sblížit systémy Windows, Windows RT a Windows Phone, měli dočkat ještě jedné aktualizace, zatím značené jako GDR3. Foley sice neuvádí, co má třetí vlna přinést, ani kdy by se měla objevit, vzhledem k nedávnému vyjádření ze strany Softies je ale příjemné vědět, že se jí dočkají také majitelé aktuálních zařízení s Windows Phone 8.

Tato informace totiž zazněla na uplynulém Mobile World Congressu, kde redaktoři serveru PCMag zpovídali šéfa marketingu redmondského giganta, Grega Sullivana. Ten dal v rozhovoru jasně najevo, že Microsoft rozhodně nehodlá opakovat fiasko s přechodem z WP7 na WP8 a že se stávající zařízení s novým systémem dočkají všech budoucích aktualizací. Nezmínil sice, jak dlouho bude toto pravidlo pro jednotlivé telefony platit, již několik měsíců ale víme, že minimální garantovaná doba podpory byla stanovena na 18 měsíců

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku