Produkční BMW XM na prvních fotografiích. Oproti konceptu se toho moc nezměnilo

BMW XM 3

Když BMW na konci loňského roku odhalilo koncept svého sportovního SUV s označením BMW XM, mnozí předpovídali, že křivky produkčního verze budou vypadat velmi podobně. Nyní máme k dispozici její první reálné snímky a je jasné, že odhady byly správné.

BMX XM Camouflage 01
BMW XM v produkční verzi

Ačkoliv vůz na fotografiích, které zveřejnil Wilco Blok na svém Instagramu, má některé části zakryté, je jasně vidět, že design se od konceptu téměř neliší. Na přídi je masivní mřížka ve tvaru typických ledvin. Ačkoliv disky kol nevidíme, je zřejmé, že se jedná o pořádný průměr. Nejspíše se bavíme o 23″ kolech se šířkou pneumatik 275 mm.

V interiéru můžeme vidět volant i volič řazení automatické převodovky s označením sportovní řady „M“. Zdá se, že nechybí ani dvojice zahnutých spojených obrazovek, které jsme mohli vidět u konceptu. Dočkáme se také sportovních sedadel.

BMX XM Camouflage 02
BWM XM

Z hlediska pohonu se jedná o plug-in hybrid, který spojuje výkon vidlicového osmiválce spolu s elektromotory. Díky tomu se může chlubit výkonem 750 koní a zrychlením z nuly na sto pod 4 sekundy. Maximální rychlost dosahuje 284 km/h. K plnému odhalení by mělo dojít v druhé polovině letošního roku, přičemž se zahájením výroby se počítá na závěr letošního roku.BMW XM 3Nepřehlédněte

BMW XM: spojení elektromotoru s vidlicovým osmiválcem jako budoucnost sportovních vozů?

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku