BMW XM: spojení elektromotoru s vidlicovým osmiválcem jako budoucnost sportovních vozů?

BMW XM 3

Ani populární série sportovních vozů bavorského výrobce s označením M se nevyhne novému trendu elektromotorů. V tomto případě ale bude o zábavu postaráno. Nové BMW XM nabídne kombinaci elektřiny s klasickým vidlicovým osmiválcem.

Nový plug-in hybrid půjde do výroby v druhé polovině příštího roku. Produkci bude zajišťovat americká továrna BMW ve Spartanburgu (Jižní Karolína). I u tohoto vozu pokračuje trend zvětšování ledvin na přídi. Okraje těchto nádechů budou opatřeny světelnými pásky.

Interiéru vévodí hnědá kůže s nádechem minulosti. Naopak do budoucnosti směřuje zakřivený displej spojující funkci nezbytných budíků i infotainmentu do jednoho panelu. Ředitel sportovní divize BMW M Franciscus van Meel tvrdí, že model XM představuje zcela nový pohled na segment velmi výkonných vozů.

BMW XM 6
Záď BMW XM

Ačkoliv model XM nebude čistě elektrický, BMW v této oblasti dělá maximum, aby splnilo svůj cíl. Do roku 2030 má být 50 % vozů v nabídce této automobilky poháněných elektřinou. Aktuálně se pracuje na vývoji elektrických sedanů řady 5 a 7. Nedávno se také začal prodávat nový model iX3.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku