Domů » Bleskovky » Proč Apple nepředstavil iMessage pro Android? Má pro to dva dobré důvody

Proč Apple nepředstavil iMessage pro Android? Má pro to dva dobré důvody

Od vývojářské konference WWDC čekali fanoušci a nadšenci mnoho novinek. Některé se podle očekávání dostavily, jiné naopak ne. Jednou z těch, které se nedostavily, je i příchod iMessage na platformu Android. K tomu, proč Apple svou komunikační aplikaci nezpřístupnil dalším milionům uživatelů, kteří mají telefon se zeleným robotem, se vyjádřil v rozhovoru pro Wall Street Journal jeden z vysoce postavených zástupců společnosti.

apple-imessage-big

Důvody pro toto rozhodnutí jsou dva; prvním je, že celkově je mezi uživateli více než jedna miliarda zařízení s nakousnutým jablkem . Tento počet generuje Applu tolik dat, kolik potřebuje pro práci na své verzi umělé inteligence. Jedná se zkrátka o dostatečně velkou základnu, kterou nebylo potřeba dále rozšiřovat.

imessageAndroid

Druhým důvodem je fakt, že iMessage tvoří skvělý prodejní argument jablečných zařízení. Jedná se o kvalitní komunikační platformu, která je vyhrazena pouze pro jeden systém a příchodem na Android by iPhony ztratily konkurenční výhodu, kterou uživatelé vnímají. To by mohlo vést k jejich odlivu, nebo minimálně k neochotě znovu si koupit zařízení s nakousnutým jablkem a případnému přechodu k jinému výrobci.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments