Domů » Bleskovky » Příští iPhone možná bude mít menší výřez. Pomoci má nová technologie

Příští iPhone možná bude mít menší výřez. Pomoci má nová technologie

Cupertinská společnost Apple sice nebyla první, která u svého iPhonu použila kontroverzní výřez v displeji, jednoznačně jej ale zpropagovala natolik, že se z něj stal designový hit, který kopíruje nejedna firma. Pro samé výřezy se snadno zapomíná, co je jejich původním cílem – mít na přední straně více displeje a méně rámečků. Rakouský dodavatel kalifornského gigantu AMS představil novou technologii, která by mohla mnohými nenáviděný „notch“ notně zmenšit.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Konkrétně se jedná o světelný RGB a infračervený proximity senzor, který se firmě podařilo schovat pod OLED displej, takže v horní oblasti vyhrazené pro výřez nezabírá místo. Jejich TCS3701, jak je kódově označován, by mohl odstranit rámečky úplně. Senzor funguje díky světlu, které prostupuje skrze OLED panel. Ke správnému fungování mu pomáhají unikátní algoritmy, které dokáží prostupující světlo zachytit, aniž by si jej senzor spletl se zářením, které vydávají LED diody panelu.

Dočkáme se bezrámečkového iPhone?

Ačkoli se to může zdát jako divoká spekulace, podle některých zdrojů se Apple chystá představit menší výřez v letošních iPhonech, čemuž nová technologie jejich dodavatele nasvědčuje. I když oficiálně AMS nezveřejňuje seznamy svých zákazníků, údajně tvoří zakázky od Applu až 45 procent všech dodávek. Nutno taktéž poznamenat, že AMS dodává senzory pro TrueDepth kameru do iPhonů X, Xr, Xs a Xs Max.

iPhone 11 na prvním obrázku. Apple opisuje od Huawei

Letošní iPhone se výřezu určitě nezbaví, ale zřejmě se zmenší, nicméně v dalších letech by od něj Apple mohl opustit.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments