Domů » Bleskovky » Příští generace smartphonů Galaxy A dostane funkce, které dosud žádný Samsung nemá

Příští generace smartphonů Galaxy A dostane funkce, které dosud žádný Samsung nemá

Samsung včera oznámil finanční výsledky za uplynulý kvartál, z nichž vyplývá mírný pokles zájmu o smartphony korejské značky. Samsung chce pochopitelně s tímto trendem bojovat a ve své tiskové zprávě zmiňuje důraz na střední třídu zařízení, která se má v budoucnu dočkat funkcí známých z vyšších modelových řad, mezi nimi např. podpora umělé inteligence, hraní her či přítomnost duálních fotoaparátů.

Tři fotoaparáty vzadu

Podle korejského deníku ETNews se novinky projeví zejména v řadě Galaxy A, která tradičně přejímá design a některé prvky z rok starých vlajkových modelů, byť modely A6 a A6+ tyto tradice značně narušily. Příští generace by se však mohla opět do zajetého schématu, ve výbavě chystaných smartphonů údajně najdeme fotoaparát se třemi čočkami, což by byl ve střední třídě nevídaný počin.

Čtečka pod displejem

Řada Galaxy A se také údajně dočká čtečky otisků prstů v displeji. S tou se budou pyšnit i budoucí vlajkové telefony řady Galaxy S, Samsung využije vlastní patentované řešení založené na ultrazvuku, které má být výrazně spolehlivější než poddisplejové čtečky konkurence.

Šéf Samsungu: čtečku otisků v displeji jsme měli už před dvěma roky, ale vyvíjíme lepší

Nová „áčka“ patrně dorazí až někdy příští rok, patrně po vlajkových modelech Galaxy S10.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. „Příští generace smartphonů Galaxy A dostane funkce, které dosud žádný Samsung nemá“
  Jako ze se prestane sekat? :D:D:D

  • Ktorý Samsung série S sa seká? Predpokladám, že máš na mysli ešte s5mini… Od vtedy už uplavalo kvantum vody.. Aj Apple už medzičasom používal displeje od Samsung a chválil sa, že má to najlepšie na trhu… Nuž, niektorí sme dospeli a niektorí používajú iPhone… Konečne si budete môcť rozdeliť obrazovku a používať dve appky naraz… Aspoň že to…

  • S5 mini? Ešte S8 seká :D mám svoje skúsenosti :)

  • Nevím no já mám s6 edge od té doby co to byla novinka o nějakém sekání ani známka.

 2. Samsungu ujíždí vlak. Áčka se prodávali, vždy až po poklesu ceny a tohle k rozumnější ceně než je letos nepovede…

 3. Muze byt i nasycenejsi trh, ale spis si myslim, ze se zacinaji projevovat stagnujici vyvoj a designovy smer.

 4. možná jím ujíždí vlak kvůli ostré cenové konkurenci, vždy bude výhodnější vzít nějaký xiaomi než samsung, dostanete za stejné peníze mnohem víc, ale faktem je že samsung má obrovské zásluhy na skutečné invenci, přišel s mnohem větším počtem zásadnějších hardwarových invencí než tolik zbožňovaný apple, který by si v oblasti hardwaru bez inženýrů samsungu sám ani neškrtnul.

 5. Mám s7 necelých 5 měsíců a také se seká :D popravdě iPhone nechci a Samsung kupuji kvůli značce,i když vím, že Huawei a další jsou v poměru cena/výkon mnohem lepší.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).