Příští Apple Watch by mohly dostat funkci, kterou nikdo jiný nenabízí

Apple Watch Explorer Hi Res

Jaké budou letošní Apple Watch? Loni to byla docela nuda – v podstatě jsme se dočkali pouze větších displejů. Proto očekáváme, že následující generace bude na novinky podstatně bohatší. Prozatím se spekuluje o přidání teploměru a o existenci speciální outdoorové varianty. A právě té by se mohla týkat i následující novinka.

Satelitní komunikace v hodinkách?

Obvykle přesný analytik Mark Gurman ze serveru Bloomberg prozradil ve zpravodaji Power On, že příští Apple Watch by mohly dostat do vínku schopnost satelitní komunikace. O této funkci se spekulovalo již loni v souvislosti s iPhonem 13, nakonec ji však jablečný telefon nedostal. To však neznamená, že na ní v Cupertinu nepracují – možná jen došlo k odložení jejího nasazení.Apple Watch Series 7 recenze nahledNepřehlédněte

Recenze Apple Watch Series 7: v hlavní roli větší displej

Mark Gurman věří, že jablečná zařízení dostanou satelitní komunikaci již brzy, přičemž se opírá o jeden z posledních kroků společnosti Globalstar. Ta v únoru oznámila, že nakoupila 17 nových satelitů, které budou sloužit k pohánění nepřetržité satelitní služby pro potenciálního a nejmenovaného zákazníka, který zaplatil stovky milionů dolarů.

esa satelit vesmir

Satelitní komunikace má na koncových zařízeních fungovat jako nouzový komunikační kanál v místech, kam nedosahuje běžný mobilní signál. Právě tato vychytávka by mohla být v outdoorových hodinkách zajímavá, neboť by mohla suplovat funkci speciálních komunikátorů, jako jsou například Garmin inReach Explorer nebo SPOT. Apple by ale měl v první řadě zajistit, aby jeho outdoorové hodinky disponovaly víc než jednodenní výdrží, protože jinak bude jejich použitelnost značně omezená.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku