Apple Watch 8 vám změří teplotu. Tím seznam novinek nekončí

daniel korpai watch apple unsplash

Za dva měsíce se odehraje vývojářská konference WWDC. Apple na ní ukáže novinky ve svých operačních systémech iOS, iPadOS, macOS, watchOS i tvOS a možná se dočkáme též první ukázky platformy rOS pro chystanou náhlavní VR/AR soupravu. Mark Gurman ze serveru Bloomberg nedávno naznačil, co nového Apple chystá pro systémy iOS a iPadOS. Stejný zdroj nyní prozrazuje, jakých vylepšení se dočká hodinková platforma watchOS a s ní i chystaná nová generace Apple Watch.

Měření teploty i outdoorová varianta

Poslední generace Apple Watch nepřinesla žádné velké novinky. Oproti spekulovanému designu s plochými boky jsme se dočkali pouze větších a mírně odolnějších displejů ve stávajících tělech – všechno ostatní zůstalo při starém. Od příští verze se tak logicky očekávají větší změny. A jednou z nich by mohl být nový zdravotní senzor.

Podle Marka Gurmana by se jím měl stát senzor tělesné teploty, který by měl být využitelný jednak k informování nositele o zvýšené/snížené teplotě, ale také by měl pomoci s plánováním plodnosti. Tělesná teplota se totiž v období ovulace poměrně výrazně mění. V souvislosti s Apple Watch 8 se také hovoří o představení speciální outdoorové varianty pro náročné sportovce.Apple Watch Series 7 recenze nahledNepřehlédněte

Recenze Apple Watch Series 7: v hlavní roli větší displej

Spekulovalo se i o funkci kontinuálního monitoringu krevního tlaku, avšak v tomto Apple údajně narazil na překážky a přidání této funkce odložil na neurčito. Stejně tak se pravděpodobně u nových hodinek nedočkáme měření hladiny cukru v krvi.

Softwarové novinky

Další zmíněné novinky jsou softwarového rázu, tudíž by se jich mohly dočkat i starší modely hodinek. Jednou z nich je vylepšený režim nízké spotřeby, ve kterém by měl být viditelný pouze čas a mělo by být omezené spouštění vybraných aplikací. Apple by měl rovněž do systému doplnit nové sportovní aktivity a metriky měření běhu.Artboard Copy 1Nepřehlédněte

Koncept watchOS 9 mění pohled na domovskou obrazovku a přidává widgety

Očekává se také, že Apple také rozšíří aktuální funkci detekce fibrilace síní (AFib) o výpočet zátěže, aby uživatel mohl zjistit, v jakém období a jak často se ocitá ve stavu fibrilace. Dále se hovoří o vylepšení mobilní aplikace zdraví. Ta by měla obsahovat funkci správu léků s možnosti jejich skenování přímo do aplikace a upomínkami na jejich konzumaci.

Nové softwarové funkce, které nejsou navázané na hardware, by měl Apple vypustit společně s aktualizací watchOS 9 letos na podzim.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku