Domů » Bleskovky » Připravujeme vlastní tablet s Androidem, prozradil inženýr z Nintenda

Připravujeme vlastní tablet s Androidem, prozradil inženýr z Nintenda

Používání sociálních sítí a dalších internetových služeb často vede k únikům informací. Tentokrát se to podařilo jednomu z inženýrů herní společnosti Nintendo, který napsal na sociální síť Twitter, že pracuje na tabletu s operačním systémem Android. Nezveřejnil žádné další detaily, pouze napsal, že bude obsahovat učební hry pro děti, při kterých budou asistovat oblíbené postavičky ze světa her od Nintenda. 

  

Proč by Nintendo pracovalo na tablet s Androidem? Nejspíše proto, že si uvědomuje zmenšující trh pro zařízení jako je 3DS a Wii U, pro oba se složitě programuje a vyžaduje speciální schválení na prodej aplikací. Android by tak zabil dvě mouchy jednou ranou, jednoduše se na něj programuje a jedná se o populární platformu. Otázkou je, jestli Nintendo bude integrovat služby Google a hlavně Play Store, nebo se vydá podobnou cestou jako Amazon.

David Podzimek

Diskuze k článku

  1. Maj se domluvit s nvidii, ta na necem podobnym taky dela.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).