Domů » Bleskovky » Jak připravit otce o práci v Apple? Vezměte jeho iPhone X a natočte jej na video

Jak připravit otce o práci v Apple? Vezměte jeho iPhone X a natočte jej na video

Minulý pátek začal Apple přijímat předobjednávky na nový iPhone X, k prvním šťastlivcům (včetně naší redakce) se dostane do rukou tento pátek. Jediní, kdo dosud měli možnost iPhone X spatřit na vlastní oči, byli redaktoři vybraných zahraničních redakcí a také někteří zaměstnanci Apple, všichni pochopitelně svázaní smlouvou o mlčenlivosti před okolním světem včetně rodin. Ne vždy se ale podaří pravidlo mlčenlivosti dodržet.

Video výše natočila a v minulém týdnu zveřejnila na YouTube dcera inženýra Apple, vloggerka Brooke Amelia Peterson. Zhruba od času 2:52 se v něm objevuje iPhone X v různých situacích, díky čemuž se video začalo rychle šířit internetem. To se ovšem znelíbilo Applu a požádal jeho autorku, aby jej stáhla; ta tak bleskově učinila, bohužel záznam si začal žít svým životem a na YouTube se vracely jeho kopie. Příběh tak pokračoval podle scénáře, s nímž zmíněná vloggerka nepočítala.

Na videu je totiž vidět nejen samotný iPhone, ale i speciální QR kódy pro zaměstnance a poznámky, které mohou obsahovat kódová označení nevydaných produktů Apple. Video bylo navíc pořízeno v Apple kampusu, kde je natáčení přísně zakázáno. Bohužel pro inženýra Petersona razí firma z Cupertina pravidlo nulové tolerance – za porušení pravidel jej okamžitě potrestala ukončením pracovního poměru. Apple proti úniků dlouhodobě bojuje, a to nejen u dodavatelských řetězců, ale právě také u svých vlastních zaměstnanců.

8 tisíc krytů na iPhone vynesených v podprsenkách aneb jak Apple bojuje proti únikům

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments