Domů » Články » Primo 81 a další dva nové tablety od MSI: Kopie iPadu mini s Androidem

Primo 81 a další dva nové tablety od MSI: Kopie iPadu mini s Androidem

MSI představilo na Computexu tři tablety střední třídy s Androidem. Zejména jeden z nich ale až nápadně připomíná iPad. Dočkáme se dalšího soudního sporu?

V České republice je MSI (Micro-Star International) známé především jako výrobce komponent pro PC a herních notebooků, na trh už ale dříve stihla uvést jeden tablet jménem MSI Enjoy 71 a nyní zkusí štěstí znovu rovnou se třemi kusy rozdílných velikostí. Na veletrhu Computex představila tři zařízení s označením Primo, jmenovitě modely Primo 73, Primo 81 a Primo 93.

Primo 73: Sedmipalcový tablet pro nenáročné

Začněme u toho nejmenšího. MSI Primo 73 nabídne sedmipalcový displej s rozlišením 1024 x 600 px, dvoujádrový procesor Allwiner A20 s jádry Cortex-A7,  grafickým akcelerátorem Mali-400 a navrch 1 GB operační paměti. Svá data uložíte do 8GB interního úložiště, které je možno rozšířit pomocí paměťových karet microSD. Vše završí kvalitní konstrukce a elegantní design. Rozlišení fotoaparátu na zadní straně je neznámé.


Primo 81: Je libo iPad s Androidem?

Patrně nejzajímavějším zařízením bude MSI Primo 81, jelikož na prvni pohled je téměř k nerozeznání od iPadu mini. Mnoho změn se neudálo ani po hardwarové stránce. Najdeme tu totiž 7,85palcový displej od LG s rozlišením 1024 x 768 px, který je i po kvalitativní stránce k nerozeznání od toho v jablečném tabletu. Nepatrně vyšší je tloušťka, jež zde činí 7,8 mm (iPad mini má 7,2 mm). Velmi podobné naopak budou použité materiály, převážně tedy matný hliník. Nebude chybět široká škála konektorů od HDMI, přes pro nás trochu nepochopitelný miniUSB, až po 3,5mm jack a nechybí ani microSD slot. Uvnitř tabletu tepe čtyřjádrový procesor Allwiner A315, 1 GB RAM a baterie s průměrnou kapacitou 3500 mAh. Operačním systémem se stane Android ve verzi 4.2 „Jelly Bean“.

Je libo iPad mini s Androidem?

Primo 93: S podporou datových přenosů

Posledním přírůstkem do rodiny tabletů MSI je model Primo 93, který zaútočí 9,7palcovým displejem s rozlišením 1024 x 768, čtyřjádrovým procesorem Allwiner A315 a opět 1GB operační pamětí. Interní úložiště o velikosti 16 GB je rozšiřitelné pomocí microSD karet. Hliníkový zadní kryt je obepínán gumovým rámečkem, což může značně přispět ke komfortu při držení. Pod ním se skrývá baterie s velkorysou kapacitou 6800 mAh, která bude při životě držet i 3G modul. Podpora LTE se však nekoná. I tentokrát máme tu čest s Androidem v aktuální verzi 4.2 „Jelly Bean“.

O dostupnosti zatím nepadlo ani slovo, v českých obchodech se ale s novinkami pravděpodobně nesetkáme. Obdobně strohé jsou i informace o ceně.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).