Domů » Bleskovky » Přijďte se podívat na vývojářskou konferenci BlackBerry 10 Mini Jam v Praze

Přijďte se podívat na vývojářskou konferenci BlackBerry 10 Mini Jam v Praze

Před několika dny jste s námi mohli sledovat oficiální představení BlackBerry 10 a dvou chytrých telefonů s modelovým označením Z10 a Q10. První z uvedených smartphonů se na český trh dostane v polovině března (pokud si pro něj nedojedete do zahraničí ještě dříve) a nová platforma rozhodně netrpí nedostatkem aplikací, hned v den představení jich bylo na BlackBerry World dostupných přes 70 000. Pro mnohé místní uživatele je ale zásadní přítomnost českých aplikací pro správu bankovních účtů, nákup jízdenek, čtení zpráv z datové schránky, sledování balíků České Pošty a tak dále. Společnost BlackBerry pořádala dlouhou dobu před představením nového operačního systému po celém světě vývojářské konference BlackBerry Jam a letos se rozhodla podpořit v začátcích i české developery.

Ať už jste tedy ostřílený profík, začínající vývojář, nebo jen programátor, kterého láká vývoj aplikací pro chytré telefony a neví kde začít, určitě si nenechte ujít tuto akci, která se bude konat 19. března 2013 od 13:00 do 18:00 hodin v konferenčním centru CITY v Praze 4 (viz mapa). Vstup na konferenci je zcela zdarma, ale počet míst je omezený, zájemci se tedy musí co nejdříve zaregistrovat na níže uvedeném odkazu. Zároveň však upozorňujeme, že se jedná o ryze vývojářskou akci, pokud se tedy mezi vývojáře neřadíte, neblokujte prosím místo jiným.

Registrační odkaz na BlackBerry 10 Mini Jam v Praze

BlackBerry 10 je v současnosti jednou z nejuniverzálnějších platforem, aplikace můžete kódovat například v C/C++, QML, HTML5 (WebWorks, WebGL, CSS3, Flash…), Adobe AIR nebo Java, na oficiálním webu pro vývojáře si můžete stáhnout veškeré potřebné nástroje, přečíst guideline pro tvorbu grafiky užvatelského rozhraní nebo položit dotaz na fóru podpory. Na BlackBerry 10 Mini Jam v Praze bude přednášet řada předních vývojářů přímo z BlackBerry a pro plné pohodlí zůčastněných bude zajištěn i raut s občerstvením.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

Diskuze k článku

  1. Rezza (neregistrovaný)

    Hh, uz jsem na ceste do Amsterdamu :) Btw. kdo nechytne ani tento mini BB Jam v Praze, tak koncem unora trosku Cascades ukazu na Developer Conferenci v Brne a pak na Openmobility v Bratislave.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).