Domů » Bleskovky » Převod hry z iOS na Windows 10 Mobile? Otázka pěti minut

Převod hry z iOS na Windows 10 Mobile? Otázka pěti minut

Loni na vývojářské konferenci Build představil Microsoft několik nástrojů pro konverzi aplikací z jiných platforem na Windows 10. Jednou z nich je i Project Islandwood, který má sloužit pro jednoduchý převod aplikací z platformy iOS; tímto způsobem byly například pro Windows 10 (Mobile) převedeny hry ze série Candy Crush. O jednoduchosti konverze skrze nástroj Islandwood má svědčit i následující video.

Converting iOS game Canabalt to Windows 10 in under 5 minutes

V něm vývojář David Burela převádí kód své vlastní hry Cannbalt. Jedná se o jednoduchou plošinovku, která nejprve spatřila světlo světa jako webová aplikace, posléze jako aplikace pro iOS. Transformace kódu pro Windows 10 zabrala necelých pět minut, což je velmi působivý výsledek. Ač se jedná o velmi jednoduchou hříčku, může se toto video stát inspirací i pro další vývojáře, kteří již mají v App Store několik aplikací, a chtěli by je nenáročnou cestou dostat i do Windows Store.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments