Domů » Bleskovky » Prestigio uvedlo na český trh levný model MultiPhone 5430 s procesorem Intel Atom

Prestigio uvedlo na český trh levný model MultiPhone 5430 s procesorem Intel Atom

Společnost Prestigio uvedla na český trh nový telefon s označením MultiPhone 5430, jehož hlavní předností je přítomnost procesoru Intel Atom a zajímavá cena. Konkrétně zde najdeme čip Z2420 s technologií Hyper-Threading, samotný takt procesoru je 1,2 GHz. Na přední straně má své místo 4,3″ IPS displej s qHD rozlišením (540 x 960 px), pro fotografování je připraven 8Mpx snímač s autofocusem, přisvětlovací diodou a možností záznamu videa ve fullHD rozlišení.

Grafickou akceleraci zajišťuje čip SGX 540 (400 MHz), který doplňuje 1 GB operační paměti RAM společně se 4GB interním úložištěm s možností rozšíření až o dalších 32 GB díky microSDHC slotu. Celkové rozměry nového Prestigia jsou 126 x 64,7 x 10 mm, hmotnost včetně akumulátoru rovných 140 gramů. Přísun energie obstarává akumulátor s kapacitou 2000 mAh. Výbavu uzavírá dvojice mikrofonů a dva stereo reproduktory, pro videohovory je možné využít VGA kamerku na přední straně. V základním balení kromě standardní výbavy najdete navíc i kožené pouzdro.

Líbí se vám tento model? Podívejte se, kde je můžete koupit za nejlepší cenu…

Vzhledem k ceně, která se pohybuje okolo hranice 5 700 Kč, se jedná o poměrně slušně vybavený telefon. Zamrzí snad jen přítomnost starší verze Androidu 4.0 „Ice Cream Sandwich“, tak doufejme, že výrobce nepodcení softwarovou podporou a do budoucna nabídne i aktualizaci na novější „Jelly Bean“.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).