Domů » Bleskovky » Pressy: Využijte audio konektor vašeho Androidu na maximum

Pressy: Využijte audio konektor vašeho Androidu na maximum

Na Kickstarteru se objevila zajímavá vychytávka pro mobilní zařízení s Androidem. Jednoduchý doplněk se celý schová do sluchátkového konektoru a za pomoci speciální aplikace funguje jako další hardwarové tlačítko, kterému lze navíc přiřadit několik funkcí v závislosti na počtu a délce stistknutí, například přijetí hovoru, zapnutí navigace nebo rozsvícení diody.

    

Tlačítko na Pressy funguje podobně jako ovladač na kabelu klasických sluchátek, takže dokáže skrze jack konektor posílat do telefonu jednoduché příkazy. Aplikace se pak stará jednak o přiřazení těchto příkazů ke správným funkcím, ale třeba i o to, aby se vám při poslechu hudby z reproduktoru telefonu nevypnul zvuk.

  

Zadavatelé kampaně na Kickstarteru původně na výrobu a distribuci svého vynálezu požadovali 40 tisíc dolarů. Díky obrovskému zájmu uživatelů ale už v tuto chvíli, jeden den po spuštění, překonali svůj cíl téměř čtyřikrát. Oficiální cena Pressy na volném trhu zatím nebyla stanovena, kickstarteři si ho ale budou moci pořídit za 15 dolarů

Miroslav Havlíček

12 komentářů

 1. Už jsem se subscibnul:-)

  Konektor nevyužívám prakticky vůbec (neb multimediím na iPadu) a stejně tam mám strčenou záslepku. Tohle je lepší záslepka:-)

  • To je taky asi to jedinné, na co já osobně bych to využil – jako záslepku…

  • Já doufám, že to půjde využít ke spuštění fotoaparátu. Od té doby, co nemám na přístroji spoušť mě „baví“ focení ještě méně (Galaxy S4) než před tím.

   Jinak prostě geekovina, která nebude překážet:-)

  • Aha, tak proto si radši kupuji telefon s HW spouští fotoaparátu… Navíc takhle na boku se s tim stejně moc fotit nedá…

  • Ještě abych zahrnoval do rozhodovacího procesu spoušť, to bych asi skutečně nikdy neodešel z Desire Z, neb tohle je bohužel také vzácnost.

   Já nehovořím o focení, já hovořím o spuštění fotoaparátu. Pak už to přes displej zvládnu, ale taky votrava, co si budeme nalhávat.

  • A prečo fotis cez displej keď môžeš cez tlačítko hlasitosti standartne? (Aspon u Note 2 to v nastaveniach je)

 2. Moc pekne. Skoda ze neco podobneho nelze aplikovat na iPhone.

 3. fore (neregistrovaný)

  Ještě by měli vyřešit to, jak to jednoduše vytáhnout….

  • To bylo taky to první co mě napadlo, když jsem koukal na obrázek..

   Druhá myšlenka pak byla „Jak to bude asi vypadat na telefonu, který má Jack umístěný na nějakém ohybu?“. Pokud je boční hrana plochá, tak je to OK, ale pokud bude všelijak zaoblená, tak to asi nebude zrovna nejlíp přiléhat..

   Ale jinak nápad dobrej :)

  • To mě přesně taky napadlo. V nexusu 4 by to asi vypadalo dost blbě :-/

 4. standa (neregistrovaný)

  Jak neskonale revoluční… Třeba to výrobcům rozsvítí a oni budou vyrábět mobily s více než čtyrmi hw tlačítky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).