Domů » Bleskovky » Premiéra iPadu 9. generace na spadnutí? Aktuální model není dostupný

Premiéra iPadu 9. generace na spadnutí? Aktuální model není dostupný

Asi už jste zaregistrovali, že Apple na 14. září plánuje další akci, na které představí řadu iPhone 13 a Apple Watch Series 7. Nyní to vypadá, že bychom se mohli dočkat také deváté generace iPadu, protože Apple v USA posunul dobu dodání staršího modelu na 3 až 6 týdnů, případně nejsou k dispozici vůbec.

ipad 2020
10,2″ iPad (8. generace z roku 2020)

Na nové informace na svém Twitteru upozornil Mark Gurman z agentury Bloomberg. Apple dal prodejcům pokyn, aby se zákazníky nespekulovali, z jakých důvodů se datum dodání posunulo. Na Apple.cz je aktuální dostupnost tabletu naplánována na začátek října.

ipad dostupnost
Ani v případě českého obchodu není dostupnost klasického iPadu okamžitá

Pod taktovkou čipu A13 Bionic?

Zprávy o přípravě nového iPadu se šířily už v červenci. Mělo by jít o devátou generaci a pohánět ji bude čip A13 Bionic. Oproti staršímu modelu by měl mít také užší rámečky a tenčí tělo. Bude se tedy více podobat novému iPadu Air 3.

Taktéž je nutno zmínit, že sedmá i osmá generace iPadu byla představena v září, takže Apple by i v tomto případě mohl držet tradici. Očekává se také nový model iPadu mini, ten ale nejspíše přijde až v příštím roce, stejně jako dlouho očekávaný větší iMac.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).