Premiéra hodinek od Googlu na spadnutí? Leaker ukázal exkluzivní rendery

google pixel watch

Na chytré hodinky s WearOS od Googlu čekají fanoušci této platformy jako na smilování. Jeden z nejstarších operačních systémů pro hodinky na tom totiž není vůbec dobře – WearOS má potíže zaujmout jak širokou veřejnost, tak výrobce, kteří se od tohoto řešení postupně odvracejí. Silný konkurent pro Apple Watch a Samsung Galaxy Watch 3 zkrátka chybí. Podle všeho se ale blýská na lepší časy.

Leaker Jon Prosser získal informace, že Google legendární „Pixel Watch“ skutečně chystá. V rámci ochrany svého zdroje nicméně nemohl zveřejnit žádné fotografie skutečného zařízení, proto využil nabyté informace a ve spolupráci s 3D grafikem nechal vytvořit rendery. Musíme říct, že jestli takto budou chytré hodinky z dílny Googlu vypadat, mohlo by se jednat o hit.

Nepřehlédněte – Google jako Apple. Pixel 6 údajně dostane čipset z vlastní dílny

Zajímavé je, jak Prosser popisuje fungování hodinek. Místo toho, aby Pixel Watch byly hodinkami, které zvládají všechno, mají být pomocníkem, který ukazuje všechny podstatné informace „na dosah ruky“, jakmile jsou potřeba. Je pravděpodobné, že Google si WearOS upraví tak, aby se od ostatních výrobců odlišoval. Podobně to dělá například s telefony Pixel a jejich nadstavbou.

Otázkou je, zda jsou informace, kterými Prosser disponuje, pravdivé. Osobně příliš nevěřím, že se kdy hodinek Pixel Watch dočkáme. Prosserův zdroj nicméně tvrdí, že se hodinek dočkáme už v říjnu letošního roku. Na potvrzení jeho predikce si tak či onak budeme muset počkat.

Google Pixel Watch - HERE YOU GO! EXCLUSIVE first look! Design, release date and more!

Co si o chytrých hodinkách od Googlu myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku